Értékes győzelmével közel került a rájátszáshoz az FK Csíkszereda

Dobos László 2023. december 01., 17:00 utolsó módosítás: 2023. december 01., 17:15

Gólhelyzeteit jobban kihasználva kétgólos győzelmet aratott az FK Csíkszereda pénteken délután a labdarúgó 2. Ligában. Ilyés Róbert edző tanítványai Románia nemzeti ünnepén a Gloria Buzău otthonából hozták el a három pontot.

Kiváló eredménnyel zárták az évet Fotó: Pinti Attila

A román himnusz eléneklésével kezdődött pénteken délután a bodzavásári mérkőzés, amelyen az első gólhelyzetek a Gloria előtt adódtak. A 14. percben Dumitru szabadrúgását kiütötte Gyenge Szilárd, majd Tănasă fölé lőtt, aztán pedig érkezett egy újabb Dumitru lövés, de a csíkiak kapusa ismét résen volt.

A játék képével ellentétben, a 26. percben a vendég székelyföldi együttes megszerezte a vezetést.

Babati futott fel a jobb oldalon, átadása Bakoshoz ért, aki Jelena elé tálalt, utóbbi pedig mintegy tíz méterről laposan a hálóba lőtt (0–1).

A folytatásban két újabb hazai lövésnél védett magabiztosan Gyenge, majd a 42. percben, a másik kapunál Bakos előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a házigazdák menteni tudtak.

Alig egy percre rá növelte előnyét az FK Csíkszereda:

a jobb oldalról elvégzett szögletrúgást Jelena visszacenterezte, a hazaiak nem tudtak tisztázni, a labda Pintér Bencéhez jutott, aki mintegy 13 méterről a bal hosszúba rúgta (0–2), így 45 perc után megérdemelten vezettek.

Szünet után a házigazdák támadtak többet, a második félidő első húsz percében négy nagyobb gólhelyzetet alakított ki a Gloria, de Gyenge minden alkalommal magabiztosan védett.

A rendes játékidő végén növelhette volna előnyét az FK, Makrai hagyott ki két nagy lehetőséget, a második lövése a felső kapufáról vágódott ki. A hosszabbítás perceiben Dumitrache félpályáról próbált Gyenge kapuja felé lőni, de a labda kevéssel fölé szállt.

Az FK Csíkszereda 2–0-ra nyert és feljött a 8. helyre, egyben pontszámban utolérte a jelenleg hatodik Bukaresti Steauát, amely az utolsó felsőházi rájátszást érő pozíciót foglalja le.

A bajnokság 2024. február 24-én folytatódik, amikor a székelyföldi együttes az FC Argeş Piteşti csapatát fogadja.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 15. forduló:

Gloria Buzău–FK Csíkszereda 0–2 (0–2).

Gólszerzők: Jelena Richárd (26.) és Pintér Bence (43.).
Gloria Buzău: Alexandru Greab – Sergiu Pîrvulescu (Dominik Radic, 84.), Dimitrios Patapis, Kamil Wiktorski, Robert Sălceanu (Diego Ferraresso, 46.), Valentin Dumitrache, Dinko Trebotić (Viktor Angelov, 59.), Ionuţ Șerban (Diego Izata, 59.), Matei Tănasă, Adrian Chică-Roșă ( Idan Golan, 71.), Cristian Dumitru. Vezetőedző: Andrei Prepeliță.
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Nagy János, Kelemen Dávid, Csürös Attila, Peter Gal-Andrezly, Veres Szilárd, Pinter Bence (Gergely Botond, 92.), Babati Benjamin (Bloj Ervin, 78.), Bakos Ervin (Nistor Ákos, 78.), Rónai Róbert (Balogh Szilárd, 78.), Jelena Richárd (Makrai Gábor. 66.). Vezetőedző: Ilyés Róbert.
Játékvezetők: Marius Omuţ (Szatmárnémeti), Ionuț Traian Neacșu (Bukarest) és Marilena Cătălina Nan (Alexandria). Tartalék játékvezető: Dragoș Pîrîu (Curtea de Argeş). Megfigyelők: Marian Lumânare (Bukarest) és Ion Negoescu (Târgovişte).