Elöljáróban annyit: hétfőn sorsolták a labdarúgó Román Kupa legjobb 32-es mezőnyének párosításait. Az FK Csíkszereda az Aradi UTA gárdáját, a Sepsi OSK pedig a Turris-Oltul Turnu Măguretét kapta.
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője nem volt elragadtatva, erős csapattal kell megküzdenie tanítványainak: „A jó kerettel rendelkező UTA lett az ellenfelünk. Az aradiak edzője az a Bálint László György, aki ismeri a mi keretünket, volt edzője a csíki együttesnek. Tisztában van a mi klubunk politikájával, stratégiájával.
Hadnagy Attila, a Sepsi OSK klubigazgatója megkeresésünkre elmondta, jóval elégedettebb lett volna, amennyiben hazai környezetben szerepelhetne a sepsiszentgyörgyi együttes.
„Normális, hogy favoritok vagyunk a Turnu Măgurele ellen, csak sajnos nagyon messze kell utaznunk erre a kiszállásra. Nehéz mérkőzésre számítunk, de reméljük, hogy a fiúk hozzák a formájukat, és sikerül továbbjutnunk.
Minél messzebbre akarunk eljutni ebben az idényben is a kupasorozatban A múlt szezonban a döntőig meneteltünk, így ebben a kiírásban miért ne nyerhetnénk meg a kupát. Jelenleg erősebb keretünk és több játékosunk van, mindkét fronton, a kupában és a bajnokságban is nagy reményeink vannak”.
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!