Két 12 csapatos csoportban zajlottak az Elit Liga küzdelmei az U19-es korosztályban, ahol a keleti csoportot a Viitorul, a nyugatit pedig az FK Csíkszereda nyerte magabiztosan.
A két csoportelső az elődöntőn is meggyőző játékkal és eredménnyel jutott túl, a Viitorul idegenben (2–1) és hazai pályán (7–0) is legyőzte a Medgyesi Gaz Metant, az FK Csíkszereda pedig kettős győzelemmel (idegenben 3–1, haza pályán 3–2) búcsúztatta az FCSB gárdáját.
A kis- és nagydöntőt vasárnap rendezik a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) mogoșoaiai stadionjában, az FCSB–Gaz Metan bronzcsata 12 órakor kezdődik, a Viitorul–FK Csíkszereda döntő pedig 14 órakor, mindkét mérkőzést élőben közvetíti a Digi Sport 1.
A korosztályos bajnoki címért zajló találkozóra erdélyi bírókat delegáltak, középen a fogarasi Marian Barbu lesz, vonalbírók pedig Bucsi Imre László (Sepsiszentgyörgy) és Stelian Slabu (Brassó).
Az FK Csíkszereda csapatából többen az elmúlt napokban fejezték be a 12. osztályt, érettségire is készülnek, de az edzésekről senki sem hiányzott.
„A legnagyobb vizsga következik, türelmetlenül várjuk, hogy ott lehessünk, a srácok és a stáb is céltudatosan készült és készül a döntőre. Voltak kisebb-nagyobb sérülések, a játékosok többsége azonban rendbe jött, egyedül Csala nem épült fel, neki izomszakadása van, hosszabb lesz a felépülése, de érte is játszik a csapat.
A döntő egy kiváló minőségű füves pályán lesz, mi eddigi meccseinket műgyepes pályán játszottuk, az utóbbi időben azonban Csíkszentdomokosra és Szépvízre jártunk edzésekre, próbálunk alkalmazkodni a döntő körülményeihez.
Feltérképeztük az ellenfelet, tanulmányoztuk játékukat, ahogy valószínűleg ők is a mi játékunkat, így szerintem nemcsak nagy egyéni párharcok lesznek, hanem egy taktikai csata is lesz a döntő.
Az ellenfél számos játékosa szerepelt már a felnőtt élvonalban és a korosztályos válogatottakban, de mi most a saját játékunkra összpontosítunk, csapatként jobbak szeretnénk lenni, célunk a bajnokság megnyerése. Ha eljutottunk idáig, megpróbáljuk a maximumot kihozni a vasárnap délutáni mérkőzésből. Reméljük, számunkra pozitív lesz az eredmény” – nyilatkozta Demény Norbert, az FK U19-es csapatának vezetőedzője.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!