Érett a meglepetés Temesváron, de nem teljesült be

Orbán Zsolt 2021. február 11., 20:44 utolsó módosítás: 2021. február 11., 20:47

A másodosztályú Temesvári ASU Poli az 59. percig továbbjutásra állt az Astra Giurgiu ellen a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében, de végül az élvonalbeli Duna-partiak léptek tovább.

A lila-fehérek nem tudtak bejutni a negyeddöntőbe. Archív Fotó: Pinti Attila

Mint tudjuk, a kupasorozatokban gyakoriak a meglepetések, és ez nem történt másként a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében sem. Korábban három olyan párharcot is láthattunk (Viitorul Pandurii Tg. Jiu–Medgyesi Gaz Metan 1–0, Kolozsvári U–Aradi UTA 2–1, és Petrolul Ploiești–Poli Iași 3–0), amelyben a második vonalban érdekelt csapatnak sikerült kiharcolni a továbbjutást élvonalbeli riválisával szemben.

Temesváron a házigazda ASU Poli sem tűnt teljesen esélytelennek az Astra Giurgiuval szemben, és a bánságiak bizony komolyan megnehezítették a déliek dolgát.

A másodosztályban feljutásra pályázó Dan Alexa-együttes az első félidő közepétől a második játékrész derekáig továbbjutásra állt a Dan Păltinișanu Stadionban.

A 27. percben David Lazar, az Astra kapusa rosszul jött ki egy szabadrúgásból beívelt labdára, az erőtlen öklözés után a középhátvéd Ionuț Coadă vette be az üres kaput.

Kevéssel a szünet után Petre Ivanovici használhatott volna ki egy védelmi megingást, de a temesvári középpályás elpuskázta ziccerét. A túloldalon egyenlített az Astra, David Bruno beadását Silviu Balaure fejelte Hindrich Ottó kapujába.

A Kolozsvári CFR-nél nevelkedett, és a vasutasoktól kölcsönzött fiatal hálóőr a hajrában ismét verve volt egy beadásnál, igaz a védők sem segítettek neki, végül a Dinamónál is megfordult Mattia Montini juttatta nagyon közelről a gólvonal mögé a labdát.

Az Astra Giurgiu, ha nehezen is, de kiharcolta a továbbjutást és készülhet a negyeddöntőre.