Enyhe vigasz az FCSB-nek, legyőzte a tartalékos CFR-t

Horváth Bálint Ottó 2022. május 22., 23:46 utolsó módosítás: 2022. május 23., 11:32

A presztízsen kívül nem volt különösebb tétje az FCSB és a Kolozsvári CFR vasárnap esti, Buzăun lejátszott mérkőzésének a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 10., utolsó fordulójában.

Nem tudták elkerülni a vereséget a kolozsváriak. Archív Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Az újabb bajnoki címet egy héttel ezelőtt megnyert CFR szinte kizárólag cserejátékosokkal lépett pályára, így nem meglepő, hogy a házigazdának számító fővárosiak játszottak fölényben. Az első lehetőség Olaru előtt adódott, aki távolról próbálta meglepni a kapuját messze elhagyó Bălgrădeant, de kevéssel célt tévesztett.

Az első félóra végén mégis megszerezte a vezetést az FCSB, Ovidiu Popescu beadása után rossz helyre szabadítottak fel a kolozsvári védők, a labda Octavian Popescu elé került, a csapat tehetséges játékosa pedig irgalmatlanul bombázott a kapuba. Néhány perccel később egyenlíthettek volna a vendégek, a pályafutása utolsó tétmérkőzését játszó Ovidiu Hoban a kapufát találta el, és bár a kipattanót Petrila a hálóba vágta, les miatt nem adták meg a gólját. Kevéssel ezután a túloldalon is a kapufa mentette meg a CFR-t Oaidă közeli fejesénél.

A kimaradt helyzetek után a bajnoknak összejött az egyenlítés, a szünet előtt Deac szögletét a kolozsvári együttesben első meccsét játszó, bolgár Kristian Dimitrov fejelte be.

A folytatásban távoli lövésekkel veszélyeztetett az FCSB, Olaru próbálkozását még hárította a kolozsváriak kapusa, de a 64. percben már tehetetlen volt, amikor Adrian Șut 25 méterről szépségdíjas találatot szerzett, ezzel csapata másodszor is előnybe került.

A hátralévő időben hiába igyekezett elkerülni a vereséget a CFR, a befejezésekbe hiba csúszott. Ráadásul, a hajrában az FCSB belőtte a harmadik gólját is, Ianis Stoica beadását Șut fejelte be, aki  duplázni tudott, és beállította a 3–1-es végeredményt.

Videó: Orange Sport