Ennyit játszottak a székelyföldiek az utánpótlás válogatottakban

Dobos László 2023. november 20., 18:19 utolsó módosítás: 2023. november 20., 18:21

Az FK Csíkszereda és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is adott sportolókat a romániai utánpótlás labdarúgó válogatottaknak, hivatalos nemzetközi mérkőzéseket játszottak az elmúlt napokban.

Marius Corbu (17-essel) Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Két felkészülési mérkőzést játszott Chiajnán Románia és Olaszország U18-as korosztályú labdarúgó válogatottja. A hazaiaknál kerettag volt az FK Csíkszereda hátvédje, Alexandru Ureche is, aki az első mérkőzésen csereként állt be, a második összecsapáson pedig végig a pályán volt. Az eredmények: Románia–Olaszország 1–3, illetve 2–2.

A romániai csapat gólszerzői Ioan Vermesan, Luca Szimionaș és Ianis Tarbă voltak. Szimionaș és Vermeșan Olaszországban, a Hellas Verona ificsapatában futballozik, Tarbă pedig a spanyol Celta Vigo játékosa.

A romániai U18-as válogatott. Alexandru Ureche elől, középen (15-ös mezzel) Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Egygólos vereséget szenvedett Románia U20-as válogatottja Németország hasonló együttesétől Nagyszebenben, korosztályos Európa Liga mérkőzésen. A hazaiaknál a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK játékosa Denis Rența kezdő volt, a 66. percben lecserélték. Az FK Csíkszereda hátvédjét, Gergely Botondot is nevezték a mérkőzésre, de nem kapott játéklehetőséget. A mérkőzést Németország nyerte 1–0-ra, a gól a 93. percben született.

Denis Rența az U20-as válogatottban (az első sorban balról az első, 17-essel) Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Románia U21-es labdarúgó válogatottja Albániát fogadta Európa-bajnoki selejtezőn, és a Giuleşti-stadionban 5–0-ra nyert. A Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, a magyar élvonalbeli Puskás Akadémia játékosa, Marius Corbu végig a pályán volt, gólpasszt adott. Corbuék kedden, november 21-én este Neuchâtelben Svájc ellen lépnek pályára.