Emlékezetesre sikerült Dan Petrescu visszatérése a Kolozsvári CFR kispadjára

Zátyi Tibor 2024. május 05., 23:49 utolsó módosítás: 2024. május 05., 23:54

Győzelemmel kezdte meg negyedik megbízatását a Kolozsvári CFR kispadján Dan Petrescu, a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában, csapata vasárnap este izgalmas és fordulatos meccsen 3–2-re verte a Bukaresti Rapidot.

Dan Petrescu és Dican Ferenc a Kolozsvári CFR edzésén Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Edzőváltáson és mélypontokon átesett két csapat találkozott vasárnap este Kolozsváron. A hazaiaknál ez volt a negyedik mandátumát megkezdő Dan Petrescu első mérkőzése a CFR kispadján, az Adrian Mutu távozását követően megbízott edzőként tevékenykedő Dican Ferenctől vette át a stafétát.

Az alapszakaszban szárnyaló Rapidra rá sem lehet ismerni a felsőházi rájátszásban, egymás után veszítette el a találkozóit, így nem csoda, hogy megváltak Cristiano Bergoditól, helyét pedig Bogdan Lobonț vette át.

A Rapid jól kezdett a CFR otthonában, negyedóra játékot követően Krasniqi találatával előnybe is került. Erre jól reagált a házigazda, Bîrligea fejesgóljával hamar egyenlített, majd Otelére nem figyeltek a rapidos védők, a nigériai támadó a bal szélről betörve lőtt a hálóba, egyben beállította a félidei eredményt.

A szünetet követően ismét lecsapott Otele, jól ugrott ki és kilőtte a bal felső sarkot. Ekkor úgy tűnt, hogy a CFR simán tartja otthon a három pontot, ám hamar érkezett a rapidos válasz, Burmaz bő 25 méterről, szabadrúgásból hatalmas gólt lőtt. A találat visszahozta a játékba a Rapidot, amely könnyen egyenlíthetett volna, ám Rrahmani gyengén végezte el a videóbíró által megadott büntetőt, Sava pedig védett.

Ezután visszaesett a meccs ritmusa, érkeztek a cserejátékosok és a sárga lapos figyelmeztetések, több nagy helyzetet nem láthattunk, így maradt a 3–2. Ezzel a sikerrel a CFR feljött a második helyre, míg a Rapid maradt az utolsó, ez volt a hetedik veresége a rájátszásban.

Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 8. forduló:
Kolozsvári CFR–Bukaresti Rapid 3–2 (2–1),
gólszerzők Bîrligea (20.), Otele (30., 56.), illetve Krasniqi (16.), Burmaz (60.)