Emberhátrányban is lefocizta ellenfelét az FK Csíkszereda – képtörténet

Sebestyén Ervin 2024. március 10., 13:55

Kevesebb mint félóra alatt lerendezte ellenfelét az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 18. fordulójában. Ilyés Róbert együttese több mint egy órát játszott emberhátrányban, de így is győzött az FC Ceahlăul Piatra Neamț ellen.

Jelena vezérletével győzött az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

Mindkét klub szenzációs formában szerepelt az elmúlt játéknapokon, így magas színvonalú összecsapásra volt kilátás. A lehető legjobban kezdődött a mérkőzés a hazaiak számára, ugyanis már a második percben büntetőhöz jutott. Jelena Richárd állt a labda mögé, Krell kapus pedig hiába érezte az irányt, esélye sem volt védeni (1–0).

Még negyedóra sem telt el, amikor védelmi hibát követett el az FK Csíkszereda, így került lövőhelyzetbe Llullaku, Gyenge Szilárd a helyén volt és hárítani tudott.

A 23. percben Jelen Richárd indult meg a szélről befelé, megverte egy az egyben a védőjét, majd könyörtelenül lőtte ki a rövid felsőt, ezzel megduplázta csapata előnyét (2–0).

Kevesebb, mint félórával a meccs kezdését követően Taraduda és Gyenge küzdött meg egy középre ívelt labdáért, előbbi túl durva volt, a játékvezető ugyan lefújta az esetet, de kisebb lökdösődés alakult ki, aminek következtében Csűrös Attila és a vendégek támadója is sárgát kapott.

A 30. percben az ellenfél tizenhatosánál Csűrös követett el egy kisebb szabálytalanságot, visszahúzta az ellenfelét a mezénél fogva,

a játékvezető pedig azonnal felmutatta a második sárgát, majd a pirosat az FK Csíkszereda csapatkapitányának.

Remekül játszott így is a csíki együttes, 2–0-s eredménnyel vonulhatott pihenőre a két csapat. A fordulást követően sem tudott igazán veszélyes lenni a Ceahlăul, leginkább mélységi indításokkal próbálkoztak, viszont a hazai védők remek helyezkedéssel megoldották a feladatot. Az emberhátrány ellenére majdnem újabb gólt lőtt az FK, Anderson remekül vette észre, hogy kint áll a kapus, a középpályáról ellőtt labdája majdnem a hálóban landolt.

Ezt követően a mérkőzés nem tartogatott túl sok izgalmat, maradt a 2–0-s végeredmény, ezzel az FK Csíkszereda nagyon fontos győzelmet aratott és bebiztosította a felsőházi rájátszásba való bejutását.