Emberhátrányban harcolta ki a továbbjutást a nyárádtői labdarúgócsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 14., 21:00 utolsó módosítás: 2024. augusztus 14., 21:01

Megszenvedett a továbbjutásért a Nyárádtői Unirea a labdarúgó Román Kupa harmadik körében, a mérkőzés végén szerzett góllal emberhátrányban győzte le a Gyulafehérvári CSU-t.

A legvégén szerzett góllal győzelmet ünnepeltek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A kupasorozat előző fordulójában az idéntől 2. Ligában szereplő nyárádtői csapat Maros megyei ellenfelét, a Szászrégeni Avântult búcsúztatta 1–0-s idegenbeli győzelmével. A harmadik körben szerdán délután szintén harmadosztályú vetélytárssal találkozott, a gyulafehérváriakkal az előző szezonban számos alkalommal összecsaptak.

A mérkőzés első félidejében hiába alakultak ki kisebb-nagyobb lehetőségek a kapuk előtt, nem született találat. A szünet után a nyárádtőiek emberhátrányba kerültek, miután Magyari Szilárd egyből piros lapot kapott. A házigazdák azonban nem tudták kihasználni a létszámfölényüket, ráadásul

a 90. percben Nyárádtő ellentámadásból belőtte a továbbjutást jelentő gólt,

a legújabb igazolás, a korábban az FC Argeș Pitești és a Chindia Târgoviște színeiben játszott középpályás, Andrei Șerban volt eredményes.

A Nyárádtői Unirea bejutott a Román Kupa negyedik fordulójába, ahol akár élvonalbeli együttessel is összekerülhet, és amennyiben sikerrel veszi az újabb párharcot, bebiztosítja helyét a sorozat csoportkörében.