Emberelőnyben kihagyott tizenegyes, a végjátékban belőtték a románok

Józsa Csongor 2023. szeptember 13., 00:38

Állt a meccs, több mint egy félidőn keresztül emberelőnyben játszottak a románok, akik büntetőt is hibáztak a labdarúgó Eb-selejtezőn Koszovó ellen. Továbbjutó helyen maradtak.

Harcos meccset nyertek meg Fotó: frf.ro

Kedden este a bukaresti Nemzeti Arénában a labdarúgó Eb-selejtező I csoportjának hatodik játéknapján a román válogatott Koszovót fogadta. Edi Iordănescu együttese jól állt a kontinenstornára való kijutás felénél: a második helyről várta a folytatást. Alaposan átrendezte csapatát a szövetségi kapitány, öt helyen cserélt a pénteki, Izrael elleni 1–1 után.

Az első negyedórában semmi nem történt, aztán a szurkolótábor politikai tartamú bannere miatt félbeszakadt majdnem egy órára az összecsapás.

A kényszerszünet után élénkebb lett a meccs, két hazai helyzetet követően az ellenfél hagyta ki az első felvonás legnagyobb lehetőségét. Egy védelmi hiba után Muriqi tekerte rá az üres kapura, a gólvonalról vágta ki a labdát egy védő.

A szünet előtt emberhátrányba került a koszovói együttes, Muriqi kapta meg a második sárga lapos figyelmeztetését.

A pihenő után egyre nagyobb volt a román mezőnyfölény, a 61. percben Comant buktatták a büntetőterületen belül, Stanciu bal sarokra tartó tizenegyesét a kapus hárította.

A játék képe nem változott, a vendégek csak a védekezésre összpontosítottak. A 82. percben tört meg a jég, hosszú támadás után a kipattanót a tizenegyest elvétő Stanciu lőtte rá tizenötről, a kapufáról a hálóba vágódott a labda.

A végjáték nyílt volt, Koszovó előtt megvolt a lehetőség az egyenlítésre, az i-re a pontot aztán Mihăilă tette fel.

2–0-ra nyert Románia, megtartotta második, továbbjutást érő helyét a csoportban.