Élvonalbeli kupaellenfelet kapott az FK Csíkszereda

Dobos László 2024. augusztus 20., 14:30 utolsó módosítás: 2024. augusztus 20., 14:32

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa negyedik fordulójának, azaz play-off kör mérkőzéseit. A csoportkörbe jutásért az FK Csíkszereda az élvonal újoncát, az Unirea Sloboziát fogadja. A Nyárádtő ellenfele a harmadosztályú Popeşti-Leordeni csapata lesz.

Az elmúlt években az FK Csíkszereda és az Unirea Slobozia többször megmérkőzött egymással a 2. Ligában Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda

A kedden délután Bukarestben megtartott sorsoláson az FK Csíkszereda elkerülte az erősebb élvonalbeli csapatokat (Bukaresti Dinamo, Kolozsvári U, Nagyszebeni Hermannstadt FC vagy Petrolul Ploiești), de így is kemény ellenféllel kell megküzdenie, az augusztus 28-ára, szerdára tervezett kupafordulóban az élvonal újoncát, az Unirea Slobozia együttesét fogadja.

A két csapat ismeri egymást, tavaly a Ialomița megyei alakulat a másodosztályban szerepelt, amelynek megnyerésével feljutott az élvonalba.

Érdekesség, hogy ezt a párharcot megelőzően a Slobozia szombaton, augusztus 24-én este már Székelyföldre látogat, a Szuperliga 7. fordulójához tartozó mérkőzésen a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vendége lesz.

A másodosztályban újonc Nyárádtői Unirea verhető ellenfelet kapott, a marosszéki gárda Ilfov megyébe, a 3. ligás CS Popeşti-Leordeni otthonában játszik.

A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el, a találkozókat (a tévés meccsek kivételével) augusztus augusztus 28-án rendezik.