Élt az ölébe hullott lehetőséggel a Sepsi OSK

Zátyi Tibor 2022. május 08., 16:42

Ha komoly izgalmak árán is, de legyőzte a Chindia Târgoviștét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga alsóházában, a háromszékiek vasárnap délután aratott sikerüknek köszönhetően feljöttek a táblázat második, Konferencia Liga-rájátszást érő helyére.

Meglepően jól kezdett a Chindia, az első tíz percben Niczulynak többször is munkát adtak, a hazai közönség által buzdított Sepsi viszont nem találta játékát.

A vendégek a folytatásban is aktívan és veszélyesen fociztak,

Passaglia ziccerénél ismét a háromszékiek kapusára volt szükség, hogy Târgoviște ne szerezze meg a vezetést.

A Sepsi részéről előbb Bărbuț veszélyeztetett, ám a 11 méterről leadott lövése Tudorién megpattanva hagyta el a játékteret, majd Aganovic távoli bombája kerülte el kevéssel a kaput. A játékrész utolsó negyedórájában sem akart összeállni az OSK támadójátéka, túloldalt Chamed, majd Dulca veszélyeztetett. A szünet előtt ígéretes ellentámadást vezethettek a házigazdák, ám Tudorie mellé fejelte a labdát, így 0–0-nál mentek pihenőre a felek.

Jól jött a szünet a hazaiaknak, sikerült átvenniük a mérkőzés irányítását,

ám az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak, így igazán nagy helyzet nélkül telt az idő. Egészen a 60. percig, amikor Ștefănescu bal szélről érkező beadására robbant be Aganovic és estében továbbított a kapuba (1–0). A gól felrázta a Sepsit, két perccel később Bărbuț is betalálhatott volna, ám a tizenhatos bal felső sarkából leadott tekerését követően a labda a kapufát érintve hagyta el a játékteret.

Az előny viszont nem tartott sokáig, hiszen Dimitrov hibázott saját térfelén, Chamed pedig távolról, 25 méterről a hálóba zúdított (1–1).

Az egyenlítéstől felbuzdulva kitámadott a Chindia, ezt használta ki Golofca, aki a saját térfelén szedte össze a labdát, majd egészen a târgoviștei tizenhatosig sprintelt. Húsz méterről leadott lövése megpattant egy védőn, így Căbuznak esélye sem volt védeni (2–1).

A hajrára érkeztek a cserék, a Sepsi kissé beszorult, de magabiztosan őrizte előnyét. Az utolsó percek nagyon feszült hangulatban teltek el, a hosszabbítás kezdetén Cristiano Bergodi reklamált túl hevesen az oldalvonal mellett, Radu Petrescu játékvezető piros lappal kiállította a háromszékiek vezetőedzőjét, majd további három játékosnak mutatta fel a sárga lapot.

Ez már a lényegen nem változtatott, a Sepsi 2–1-re megnyerte a mérkőzést és megelőzte a táblázaton az FC Botoșani-t. A piros-fehérek feljöttek a Rapid mögé a táblázat második helyére.

Csütörtökön 19.30-kor ismét pályára lép a Sepsi, a Román Kupa elődöntőjének visszavágóján az Universitatea Craiova vendége lesz, az első meccsen 2–1-re nyert az OSK. A bajnokságban pedig még egy mérkőzése lesz Bergodi csapatának, szombaton 20 órakor ugyancsak az olténiai városban játszik, az U Craiova 1948 otthonában játszik.