Megszerezte története első bajnoki győzelmét az újonc Gyimesközéploki Loki SE, amely 5–1-re nyert Szépvízen, ahol hazai mérkőzéseit rendezi a Csíkszentmihály.
Sporttörténelmi gólokat lőtt a szintén újonc Csíkmadaras csapata, a felcsíki együttes első két találatát Lázárfalván érte el.
Három forduló után öt csapata még veretlen, három együttes, a Csíkszentkirály, a Csíkszentdomokos és a Csíkszentmárton pedig még száz százalékos.
Labdarúgó 5. Liga, Csík körzeti csoport, 3. forduló
Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE–Csíkszentimrei Töviske 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Máté Zsolt István (21.), Balázs István (61.) és Csürös Roland István (90.+3, büntetőből), illetve Varga Sándor (32.).
Gyergyószárhegyi Bástya–Szépvízi MŰ 2–2 (1–1).
Gólszerzők: Len Kristóf (36. és 68.), illetve Ferencz Attila (23. és 90.+2).
Csíkszentgyörgyi Fiság–Gyimesbükki SE 2–0 (0–0).
Gólszerzők: Bándi Csongor (64.) és Tompos Tamás (90.+1).
Csíkszentmihályi Törekvés–Gyimesközéploki Loki SE 1–5 (0–2).
Gólszerzők: Németi Zsolt (85.), illetve Prezsmer György (3.), Tankó Zsolt (42.), Tankó Szabolcs Imre (50. és 75.), Baliga Romuald (81.).
Lázárfalvi Mohos–Csíkmadarasi Sörkert SE 4–2 (2–0).
Gólszerzők: Kopi Krisztián (35. és 57.), Baczoni Gellért (38.) és Keresztes Zoltán (65.), illetve Petres Tibor (61.) és Fazakas Ervin (71.).
Kozmási Komisz–Csíkszentkirályi Borsáros 1–5 (1–3).
Gólszerzők: Páll-Kasza Vince (38.), illetve Veres Alpár (3.), Czirják Tamás (17. és 88.), Tánczos Alpár (35.) és Lakatos László (65.).
Tusnádi Piliske–Csíkszentdomokosi SK 2–4 (2–2).
Gólszerzők: Bálint Szabolcs (11.) és Szabó Tibor (35., büntetőből), illetve Both Tamás (2. és 69.), Márton Benedek (13. és 67., a másodikat büntetőből).
A Csíkszentmártoni Alcsík SE csapata szabadnapos volt.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszentkirály Csíkszentkirály | 3 | 3 | 0 | 0 | 16-2 | 9 |
2 | Csíkszentdomokos Csíkszentdomokos | 3 | 3 | 0 | 0 | 15-3 | 9 |
3 | Szépvízi MŰ Szépvízi MŰ | 3 | 2 | 1 | 0 | 20-3 | 7 |
4 | Csíkszentmártoni Alcsík SE Csíkszentmárton | 2 | 2 | 0 | 0 | 11-0 | 6 |
5 | Csíkszentimre Csíkszentimre | 3 | 2 | 0 | 1 | 8-4 | 6 |
6 | Lázárfalva Lázárfalva | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-8 | 6 |
7 | Csíkszentgyörgy Csíkszentgyörgy | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | 4 |
8 | Gyimesbükk Gyimesbükk | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-5 | 4 |
9 | Kászonaltíz Kászonaltíz | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-7 | 4 |
10 | Gyimesközéploki Loki SE Gyimesközéplok | 3 | 1 | 0 | 2 | 6-9 | 3 |
11 | Tusnádi Piliske Tusnád | 3 | 0 | 1 | 2 | 5-9 | 1 |
12 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 3 | 0 | 1 | 2 | 4-12 | 1 |
13 | Csíkmadarasi Sörkert SE Csíkmadaras | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-11 | 0 |
14 | Kozmási Komisz Kozmás | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-17 | 0 |
15 | Csíkszentmihály Csíkszentmihály | 3 | 0 | 0 | 3 | 2-21 | 0 |
A következő forduló (szeptember 16-17.) programja: Szépvíz–Kászonaltíz, Szentdomokos–Csíkszentgyörgy, Csíkszentimre–Tusnádi Piliske, Csíkszentkirály–Szárhegy, Gyimesközéplok–Kozmás, Csíkmadaras–Csíkszentmihály és Csíkszentmárton–Lázárfalva. A Gyimesbükk csapata szabadnapos lesz.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!