Előnyt szerzett, pontokat nem a Vasas Femina

Józsa Csongor 2020. november 19., 14:02

Egy órán keresztül lefocizta ellenfelét a pályáról a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, vezetett a Kisbecskereki Fortuna otthonában. Két egyéni hiba a vesztüket jelentette, fordított a házigazda, így a harmadik helyről várhatják a tavaszi rájátszást.

Megingott kétszer a védelem Fotó: Erdély Bálint Előd

Csütörtökön délelőtt játszotta utolsó mérkőzést az őszi idényben a Székelyudvarhelyi Vasas Femina. A női labdarúgó élvonal tizenegyedik játéknapján a második hely volt a tét a Kisbecskereki Fortunával szemben. A Vágó Attila által felkészített lányok remekül indítottak, a 15. percben Benő révén megszerezték a vezetést. A folytatásban is a székelyföldiek akarata érvényesült, irányították a találkozót, a hazai együttes nem nagyon találkozott a labdával.

A második játékrészben is hasonló volt a játék képe, egyéni hiba kellett az egyenlítéshez: szögletet végezett el a Vasas Femina, az ellenlábas felívelte, az udvarhelyi védő pedig egy egyszerű felszabadítás helyett az ellenfélhez passzolt, aki így ziccerbe került, ki is használta. A pontosztozkodás felé csordogált a meccs, amikor egy újabb védelmi pontatlanságból közelről betalált a Fortuna, így 2–1-re nyert.

A lefújást követően a Vasas Femina edzője, Vágó Attila nagyon sajnálta, hogy vereséget szenvedtek: „Igazságtalan volt velünk ma a foci. Sokkal jobbak voltunk, nem tudtak mit kezdeni velünk, de hátul két hiba megpecsételte a sorsunkat. Nem érdemeltük meg, hogy kikapjunk.

Akkor leszünk igazán jó csapat, amikor megtudjuk tartani az előnyünket. Köszönöm a lányoknak az egész őszi idénybeli hozzáállást, tavasszal megerősödve térünk vissza, visszavágunk a vereségért”.

A Székelyudvarhelyi Vasas Femina hét győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel, huszonhárom ponttal a harmadik helyen zárta az alapszakaszt. A tavaszi rájátszás felsőházában az első hat pozícióban végzett csapattal – még nem teljes a lista, vannak elmaradt meccsek – oda-visszavágók alapján döntik el a végső rangsort.

Női labdarúgó 1. Liga, 11. forduló:

Kisbecskereki Fortuna–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 2–1 (0–1).
Gólszerzők: Laura Rus (58., 84.), illetve Benő Krisztina (15.).
Vasas Femina: Kajtár – Bíró (Dakó, 59.), Kis, Szász, Geréd – Barabási, Benő, Orbán (Mardari, 65.), Vlădulescu (Toth, 85.), – Mitri (Horváth, 85.), Caldare.

A játéknap további eredményei:

Bukaresti Carmen–Borgóprundi Heniu 0–6, Galaci Universitatea–Nagybányai SK 2–0, Aradi Piroş Security–Konstancai Selena 10–0, Universitatea Alexandria–Resicabányai Banat Girls 7–3, a Bukaresti Fair Play–Kolozsvári Olimpia meccset elhalasztották.

A bajnokság élmezőnye: 1. Kolozsvár 27 pont/9 meccs, 2. Kisbecskerek 25/10, 3. Székelyudvarhely 23/11, 4. Galac 18/11.