Előbb a CFR, aztán az U talált be a kolozsvári derbin

Székely Sport 2022. október 20., 23:08

A kincses város két élvonalbeli együttesének összecsapásán csütörtökön este az U volt a házigazda. A CFR erősen tartalékos összeállításban lépett pályára a labdarúgó Román Kupa csoportkörének első fordulójában.

Fotó: frf.ro

Előnyt a vendégek szereztek rögtön az első lehetőséget gólra váltották: egy szögletet követően Bîrligea bólintott a hálóba. Eugen Neagoe gárdája nem igazán találta a ritmust, az első félidő végén hozott csak össze két helyzetet.

A pihenőt követően többet támadott az U, az egyenlítő találathoz így is szerencsére volt szüksége, a 64. percben Filip lövése egy védő lábán változtatott irányt, így a kapus tehetetlen volt.

A folytatásban mindkét fél próbálkozott a maximális pontszám megszerzésére, de az 1–1 megmaradt a lefújásig.

Vasárnap a két csapat újból összecsap, akkor már nem kupameccsen, hanem a Szuperligában.

Labdarúgó Román Kupa, C csoport, 1. forduló:

Kolozsvári U–Kolozsvári CFR 1–1 (0–1).

A csoport másik két meccsén: CSM Alexandria–Konstancai Farul 2–2 és Újszentesi SK–Bukaresti Rapid 1–4.