Hirdetés

Elmaradt az izlandi segítség, Románia lemarad a vb-ről

Mirel Rădoi távozik a válogatottól, irányításával nem tudtak pótselejtezős helyen zárni a „trikolórok"
Fotó: Román Labdarúgó Szövetség (FRF)

2021. november 14., 21:24

A román labdarúgó-válogatott hiába nyert Vaduzban a selejtező utolsó fordulójában, az izlandiakat legyőző észak-macedónok megtartották a második helyet, így a délszlávok készülhetnek a jövő márciusi pótselejtezőre.

2021. november 14., 21:24

Mirel Rădoi búcsúmeccsén román szövetségi kapitányként a „trikolórok” Liechtenstein vendégeként zárták szereplésüket a vb-selejtező J-csoportjában.

A távozását már korábban bejelentő edzőnek fél szemmel a szkopjei, Észak-Macedónia–Izland találkozó eredményét kellett figyelnie, ugyanis az előzéshez nem volt elég a kötelező három pont, az is kellett, hogy a Bukarestben pár napja ikszelő északiak besegítsenek legalább egy döntetlennel.

Hirdetés

A román válogatott gyorsan vezetést szerzett Vaduzban, egy szöglet után Man könnyed gólt jegyzett pár méterről, ám ezzel a találattal szinte egyidőben az északmacedónokat is előnybe lőtte Ezgjan Alioszki.

A románok egy videobíró által megítélt büntetőhöz jutottak a német ajkú minállamban, ezt viszont a gyengén játszó Nicolae Stanciu mellé lőtte.

A szünetben Románia és Észak-Macedónia is egygólos előnyt birtokolt, majd a második játékrész elején, miközben George Pușcaș-ék naggyá tették Benjamin Büchelt, a liechtensteini válogatott kapusát, az izlandiak kiegyenlítettek Szkopjeben.

Ezzel az élő tabellán a románok feljöttek a második helyre, de csak kis időre, ugyanis Elif Elmasz egy flipperes jelenet után újból előnybe lőtte az észak-macedónokat. A Napoli középpályása a hajrában újabb góllal döntötte el a meccset, ekkor a házigazdák már emberelőnyben szerepeltek, az izlandiaktól Isak Bergmann Johannesson kapott piros lapot.

A liechtensteini mérkőzés hajrájában Nicușor Bancu lőtt bombagólt a keresztléc segítségével, Mirel Rădoi együttese – akárcsak Bukarestben – idegenben is 2–0-ra nyert Liechtenstein ellen, a pótselejtezőről azonban lecsúszott.

Románia labdarúgó-válogatottja legutóbb az 1998-as franciaországi világbajnokságra jutott ki, a katari lesz zsinórban a hatodik vb, amelyet a románok nélkül rendeznek meg.

Labdarúgó vb-selejtező, J-csoport, 10. forduló:
Vaduz, Rheinpark Stadion
Liechtenstein–Románia 0–2 (0–1)
Gólszerzők: Man (8.), Bancu (87.)
Liechtenstein: B. Büchel – S. Wolfinger (Yildiz 82.), Grüenfelder, Frommelt, Göppel, Spirig – Meier (Kaufmann 71.), Sele (M. Büchel 82.), Hasler – N. Frick (Kardesoglu 63.), Y. Frick (F. Wolfinger 71.). Szövetségi kapitány: Martin Stocklasa.
Románia: Niță – Manea, Rus, Burcă, Bancu – Moruțan (Cicâldău 73.), Nedelcu, Stanciu (Maxim 63.) – Man (Hagi 74.), Pușcaș (Alibec 63.), Ivan (Sali 85.). Szövetségi kapitány: Mirel Rădoi.
Vezette: Matej Jug (szlovén)

Észak-Macedónia–Izland 3–1 (1–0)
Gól: Alioszki (7.), Elmasz (65., 86.), ill. Thorsteinsson (54.)
Kiállítva: Johannesson (79.)

Örményország–Németország 1–4 (0–2)
Gól: Mhitarjan (59., büntetőből), ill. Havertz (15.), Gündogan (45+4., büntetőből, 50.), J. Hofmann (64.)

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Németország Németország
10
9
0
1
36-4
27
2
Észak-Macedónia Észak-Macedónia
10
5
3
2
23-11
18
3
Románia Románia
10
5
2
3
13-8
17
4
Örményország Örményország
10
3
3
4
9-20
12
5
Izland Izland
10
2
3
5
12-18
9
6
Liechtenstein Liechtenstein
10
0
1
9
2-34
1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Régi rivalizálás, nagy tét: Hargita–Kovászna megyék történelmi párharcai az osztályozón

A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.

Székelyhon

Átlagfizetés Magyarországon és Romániában: összehasonlítottuk a legfrissebb adatokat

Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!

`
Krónika

„A magyarok is beszéljenek és írjanak románul”. Az anyanyelvhasználat ellen hergel egy AUR-os politikus

A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.

Krónika

Németh Zsolt: elütött bennünket a varsói gyors, de a Fidesznek ismét szerethető alternatívává kell válnia (INTERJÚ)

Szerteágazó tünetegyüttes vezetett a Fidesz vereségéhez Németh Zsolt országgyűlési képviselő szerint, aki úgy véli, a választási eredmény nem tekinthető katasztrofálisnak, alapot jelent ahhoz, hogy a párt újjáépítse magát.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Az FCSB ellenfelet kapott, a CFR-nek még várnia kell rá

Kisorsolták a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörének párosításait, ahol egyelőre csak az FCSB ismerte meg ellenfelét, a Kolozsvári CFR az első fordulóból továbbjutó csapattal találkozik.

Elkerülte egymást a Ferencváros és a Kolozsvári U az Európa Ligában

Könnyen összejöhetett volna a magyar–román párharc a labdarúgó Európa Liga első selejtezőkörében. A keddi sorsolás viszont nem így hozta, a Ferencváros szerb, a Kolozsvári U nagynevű ellenfelet kapott.

A szünet után fordított és legyőzte a kazahokat a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a szünet után fordított és 3-1-re legyőzte Kazahsztánt kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.

A csereként beálló játékosok nyerték meg a meccset Romániának

Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.

Varga Barnabás duplázott, legyőzte Finnországot a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Finnországot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

Kezdők voltak az FK Csíkszereda játékosai a romániai női válogatott vb-selejtezőjén

A Moldovai Köztársaság elleni gól nélküli döntetlennel zárta világbajnoki selejtezőcsoportját a romániai női labdarúgó-válogatott. Az FK Csíkszereda két játékosa, Geréd Erika és Ana Maria Vădulescu egyaránt kezdőként lépett pályára.

Döntetlennel tért vissza Románia kispadjára Gheorghe Hagi

Idegenbeli döntetlennel mutatkozott be a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi, a kedd esti barátságos mérkőzésen a trikolórok 1–1-re végeztek Georgia ellen.

Tizenegyesekkel védte meg Bajnokok Ligája-címét a PSG

Drámai finálét rendeztek a budapesti Puskás Arénában: a Paris Saint-Germain és az Arsenal 120 perc alatt nem bírt egymással, a tizenegyespárbajban viszont a franciák bizonyultak jobbnak, így megvédték Bajnokok Ligája-címüket.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!