Ellenfele berúgta, a Vasas Femina kihagyta a büntetőt

Józsa Csongor 2021. április 25., 16:14 utolsó módosítás: 2021. április 26., 16:32

Várat még magára az első Székelyudvarhelyi Vasas Femina-győzelem a női labdarúgó élvonal rájátszásában. A Borgóprundi Heniu elvitte a pontokat.

Megküzdöttek minden egyes labdáért a csajok Fotó: Erdély Bálint Előd

Vasárnap délután a sétatéri stadionban zárult a női 1. Liga felsőházi play-offjának negyedik játéknapja. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina a Borgórprundi Heniut látta vendégül, a két fél rendre kiélezett párharcot játszott egymással, ezúttal sem volt másképp.

Az első húsz percben nem igazán voltak nagy gólhelyzetek, jobbára mezőnyben csordogált a játék. A 26. percben meglepő ítéletet hozott a sípmester, egy beívelésnél az ötös sarkánál ütközött az udvarhelyi kapus és az ellenlábas támadója, a tizenegyes pontjára mutatott a játékvezető. A büntetőt Boroș magabiztosan értékesítette.

Talán, érezhette a bíró, hogy könnyű síppal ítélte meg meg a büntetőt, mert két minutumra rá a Vasasnak adott tizenegyest, egy közös labdánál Mitri került a földre. Vlădulescu viszont nagyon gyengén, az elmozduló kapusba rúgta ezt.

A pihenőig az udvarhelyieknek megvolt a lehetősége az egyenlítésre, Căldare és Barabási kísérletei kievéssel kerülték el a kaput.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A második felvonás nem indult jól a hazaiaknak, Boroș kapott remek indítást, Kajtárral szemben pedig a hálóba lőtte (0–2).

A Vasas Femina képtelen volt a folytatásban feltörni a védelmet, így az eddigi négy rájátszásbeli meccsükből egyetlen pontot gyűjtöttek.

Javíthatnak a Román Kupában, szerdán a Brassói Colțea otthonában játszanak.

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 4 forduló:

Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Borgóprundi Heniu 0–2 (0–1).
Gólszerző: Mădălina Boroș (26., 48.).
Vasas Femina: Kajtár – Dakó, Kis, Szász, Geréd – Orbán, Barabási, Vlădulescu, Benő – Căldare, Mitri. Csereként pályára lépett: Tóth, Horváth, Sinka, Godra. Vezetőedző: Vágó Attila.