A 42 éves Florin Bratu egy évvel ezelőtt, tavaly augusztusban vette át az U21-es válogatott irányítását, ezalatt 8 edzőmérkőzésen ült a kispadon, 2 győzelem, 2 döntetlen és 4 vereség volt a mérlege.
Az FRF technikai igazgatója, Mihai Stoichiță a technikai bizottságon belüli egyeztetéseket követően Răzvan Burleanu elnöknek fogja benyújtani az ifjúsági válogatott leendő edzőjére vonatkozó javaslatát.
A román szövetség a múlt hónapban közölte, hogy az U21-es válogatott szeptember végén Kolozsváron két barátságos mérkőzést játszik, az ellenfelek Spanyolország és Hollandia lesznek. Románia a 2023-as Európa-bajnokságra készül, amelynek Grúziával közösen ad otthont. A két válogatott automatikusan résztvevője a tornának.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Az első harmadban pár fokkal jobb volt a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubnál, és az akkor megszerzett előny elég volt a győzelemhez. Az utolsó pillanatig nyílt volt a pontok sorsa, de aztán ezek Gyergyóban maradtak.
Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!