HIRDETÉS

Elkezdődött a visszaszámlálás a Sepsi OSK-nál

Odatették magukat az edzéseken, élesben is kell bizonyítsanak a Sepsi OSK játékosai
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Újra hazai pályán bizonyíthat a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, az elmúlt időszakban edzőváltáson átesett együttes pénteken este az FC Hermannstadt ellen küzd a három pontért a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

A háromszéki csapat meglepetésre hazai vereséggel kezdte az alsóházi küzdelmeket, a bajnoki szünet előtt 2–1-re kikapott a sereghajtó Gloria Buzăutól. A vereséget követően edzőváltás következett be a klubnál, Valentin Suciu helyét Dorinel Munteanu vette át, a célkitűzés pedig nem változott, a play-out megnyerése és az európai kupaszereplés a tét.

HIRDETÉS

„Ez egy új kezdet a csapatnak és számomra is. Elkezdődött a visszaszámlálás, még nyolc mérkőzés van hátra az alsóházból.

Hazai pályán játszunk, de nem vagyunk favoritok. Nagyon szeretnénk megnyerni ezt a meccset, de ehhez mentálisan és fizikailag is erősek kell legyünk. Azt akarom, hogy a játékosok a maximumot adják ki magukból a pályán”

– fogalmazott a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Dorinel Munteanu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Kiemelte, a saját elképzeléseinek gyakorlatba ültetése még hosszabb időt vesz igénybe, de biztos benne, hogy a játékosok megértették azt az üzenetet, amelyet átadott nekik, és nem egyénileg, hanem csapatként pozitívan reagálnak a mérkőzésen.

Dorinel Munteanu biztos benne, hogy a játékosok megértették azt az üzenetet, amelyet átadott nekik •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Dorinel Munteanu biztos benne, hogy a játékosok megértették azt az üzenetet, amelyet átadott nekik
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Nagyon elégedett voltam a felkészüléssel az elmúlt néhány napban, amióta átvettem a csapatot. Minden játékos fontos a keretben, nem csak azok, akik kezdőként lépnek pályára.

Nagyon oda kell figyeljünk az első meccsen, pontos játékra lesz szükségünk, nyugodtan kell játszanunk, nem szabad sietnünk és feszültek lennünk”

– jegyezte meg Dorinel Munteanu.

Hozzátette, hogy semmilyen keretprobléma nincs az együttesnél, az érkezése óta minden játékos részt vett az edzéseken.

A Hermannstadtról megjegyezte, minőségi és tapasztalt labdarúgókkal rendelkeznek, akik már hosszú ideje együtt játszanak, de ezzel nem kell foglalkozzanak. „Tiszteljük az ellenfelet, de minket csak a saját játékunk érdekel, és ha ez jól működik, akkor elégedett leszek” – közölte Munteanu.

A Sepsi OSK kispadján bemutatkozó rutinos szakember rámutatott, nagyon fontos, hogy a szurkolók a csapat mellett legyenek ezekben a nehezebb pillanatokban is, és bízik benne, hogy ezen a meccsen nagy számban támogatják őket a lelátóról.

Azzal viszont tisztában van, hogy elsősorban a játékosoknak és a szakmai stábnak kell bizonyítania, hogy a teljesítményükkel visszacsalogassák a nézőket a stadionba.

Cosmin Matei az előző meccseken sérülés miatt hiányzott, most ismét bevethető •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Cosmin Matei az előző meccseken sérülés miatt hiányzott, most ismét bevethető
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Egyébként, a háromszéki klub csütörtökön a közösségi oldalán jelentette be, hogy új kapusedzőt szerződtettek a 42 éves Cristian-Dan Moldovan személyében, aki a szezon végéig szóló szerződést írt alá és a csapattól nemrég távozott Cornel Cernea helyére érkezett.

A két gárda ebben a szezonban megosztozott a győzelmeken az egymás elleni összecsapásokon.

Előbb tavaly októberben a sepsiszentgyörgyiek idegenben 4–0-ra nyertek, majd másfél hónappal ezelőtt a nagyszebeniek 3–2-es sikerükkel visszavágtak.

A Sepsi OSK és az FC Hermannstadt közötti mérkőzés pénteken 20 óra 30 perctől kezdődik, élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 tévécsatorna. A találkozót Horațiu Fesnic vezeti, a partjelzők Alexandru Cerei és Mihai Marica lesznek, míg a VAR-szobában Sorin Costreie és Iuliana Demetrescu ülnek majd.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás, 2. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK: 21 ponttal kezdte a rájátszást
FC Hermannstadt: 21 ponttal kezdte a rájátszást
Petrolul Ploiești: 20 ponttal kezdte a rájátszást
Konstancai Farul: 18 ponttal kezdte a rájátszást
Aradi UTA: 17 ponttal kezdte a rájátszást
Galaci Oțelul: 16 ponttal kezdte a rájátszást
FC Botoșani: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Jászvásári Poli: 16 ponttal kezdte a rájátszást
Unirea Slobozia: 13 ponttal kezdte a rájátszást
Gloria Buzău: 10 ponttal kezdte a rájátszást
Szavazógép

Felrázza Dorinel Munteanu a Sepsi OSK-t?

Szavazás eredménye
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Többször is beintett a szurkolóknak, most lelép a Sepsi OSK kegyvesztett támadója

Alig egy év után távozhat Marius Coman, a Sepsi OSK csatára, aki nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az utóbbi időben pedig a szurkolókkal is nagyon megromlott a kapcsolata. Minden jel arra utal, hogy az élvonalban folytatja pályafutását.

„Néhányan még mindig nem fogták fel, hogy a 2. Ligában vagyunk” – Burcă ultimátumot küldött a Sepsi OSK öltözőjébe

Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.

Székelyhon

Kigyúlt és a lángok martalékává vált a parajdi sóbánya melletti üzlet egy része

Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.

`
Krónika

Hogyan futottak versenyt Erdélyért a románok és a magyarok?

A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.

Krónika

Ilyen is van: román cég vásárolja meg a Profi felvásárlására készülő multi több tucat boltját

A Versenytanács elvi hozzájárulását adta ahhoz, hogy a román Annabella kiskereskedelmi vállalat megvásárolja azt a 87 üzletet, amelyek eladását vállalta a Mega Image annak érdekében, hogy véglegesíthesse a Profi Rom Food felvásárlását.

Főtér

Az ilyenekért nem lesz Románia soha európai ország, amíg nem történik csoda…

… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!

Ez is érdekelheti

Az Aradi UTA dobott mentőövet Marius Comannak

A Sepsi OSK hivatalosan is bejelentette, hogy Marius Coman kölcsönbe került az Aradi UTA együtteséhez. A 29 éves támadó alig egy év után távozik, miután nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és a szurkolókkal is elmérgesedett a kapcsolata.

Többször is beintett a szurkolóknak, most lelép a Sepsi OSK kegyvesztett támadója

Alig egy év után távozhat Marius Coman, a Sepsi OSK csatára, aki nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az utóbbi időben pedig a szurkolókkal is nagyon megromlott a kapcsolata. Minden jel arra utal, hogy az élvonalban folytatja pályafutását.

Pászka Lóránd: „tizenöt év után ismét itthon játszom”

Első kilencven percét játszotta csíkszeredai színekben a Cariova ellen a kézdiszentkereszti Pászka Lóránd, aki a Fradi mezét cserélte az FK-áéra. A 29 éves labdarúgót a csapatváltásról, illetve idénybeli céljairól kérdeztük exkluzív interjúnkban.

Helyszíncsere miatt szeptemberben jön Csíkszeredába az FCSB

Változás történt a román labdarúgó Szuperliga alapszakaszának menetrendjében: az FCSB és az FK Csíkszereda közös megegyezéssel felcserélte a két bajnoki mérkőzés helyszínét.

Hiába játszott szinte egész meccsen emberelőnyben, kikapott a Farul (videóval)

Hiába játszott csaknem a teljes mérkőzésen emberelőnyben a Konstancai Farul, vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári U ellen a Szuperliga 6. fordulójában. A másik hétfői találkozón az FC Argeș percek alatt eldöntötte az Oțelul elleni meccset.

Botrányra éhes román sportsajtó: szemet szúrt a gyerekek székelykék pólója

Szurkolói rendbontás nem lévén, más csámcsognivalót talált a román sportsajtó az FK Csíkszereda vasárnapi hazai mérkőzésén: a játékosokat kísérő gyerekek pólója szúrt szemet a média képviselőinek.

Háromszor vezetett a CFR, kettővel az FCSB, egyikük sem nyert (videóval)

Izgalmasan alakultak a labdarúgó Szuperliga hatodik játéknapjának vasárnapi mérkőzései: a Kolozsvári CFR háromszor is előnybe került a Botoșani-nyal szemben, míg az FCSB kettővel vezetett a Rapid otthonában, egyikük sem tudta megszerezni a három pontot.

Ilyés: „Megvoltak a helyzeteink, de nem tudtuk gólra váltani”

Szoros mérkőzésen maradt alul az FK Csíkszereda a listavezető Universitatea Craiovával szemben. Ilyés Róbert szerint tanulságos találkozó volt: fiatal csapatának a helyzetkihasználásban és a rutin megszerzésében kell előrelépnie.

Hiába a korai előny, nem tudta megtartani az FK Csíkszereda (videóval)

Továbbra is keresi első győzelmét a labdarúgó Szuperligában az FK Csíkszereda, a hatodik játéknapon, vasárnap nem volt előny a ritkán látható öngól és a bátor játék, a Konferencialigában vitézkedő Universitatea Craiova könyörtelenül kihasználta a hibákat.

Még mindig nyeretlen a Hermannstadt, pontot rabolt a Petrolul otthonából (videóval)

Nem bírt egymással a Petrolul és a Hermannstadt a Szuperliga 6. fordulójában. Grozav büntetőjére Buș válaszolt a hajrában, így a nagyszebeniek továbbra is nyeretlenek a szezonban.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!