Az Eugen Moldovan edzette kék-fehérek talán picit „hátradőltek”, miután biztossá vált, hogy már nem fenyegeti kiesés a csapatot, és ez a játékon is megmutatkozott. Bár akadtak helyzeteik, Turcu kétszer is egyedül maradt a kapussal szemben, ezúttal nem jött össze a gólszerzés.
Ezzel szemben egy elkerülhető gólt kaptak a sereghajtótól a 20. percben:
Cîrstean szándékosan elrúgott az alapvonal felé guruló labda fölött, hogy az kapukirúgásba menjen, ám a házigazdák csatára nem dőlt be a lövőcselnek, az alapvonalról beadta a labdát, és csapattársa jól érkezett, megszerezve a mérkőzés egyetlen találatát.
A KSE a következő fordulóban a Sepsi OSK farmcsapatához látogat a háromszéki derbin.
2024. 05. 10. 18:00 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 5-2 |
2024. 05. 11. 18:00 | Brassói SR Municipal Brassói SR | Kézdivásárhelyi SE KSE | 1-0 |
2024. 05. 11. 18:00 | Tatrangi Ciucaș Tatrang | Viitorul Curița Viitorul Curița | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 8 | 4 | 0 | 4 | 16-14 | 41 |
2 | Viitorul Curița Viitorul Curița | 8 | 4 | 2 | 2 | 10-6 | 30 |
3 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 8 | 3 | 1 | 4 | 10-9 | 29 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 8 | 4 | 0 | 4 | 13-12 | 28 |
5 | Tatrangi Ciucaș Tatrang | 8 | 2 | 2 | 4 | 10-19 | 21 |
6 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 8 | 3 | 3 | 2 | 13-12 | 19 |
Ugyan a válogatottaké a főszerep, a klubcsapatok sem pihennek: gőzerővel készülnek a bajnoki folytatásra. A 2. Ligában vitézkedő Sepsi OSK szombaton délben a Szuperligában szereplő Petrolul Ploiești ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen.
A címvédő Konstancai Farult fogadta hazai pályán az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperliga 8. fordulójában. Bár Szeitl Szilvia tanítványai végig dominálták a mérkőzést, a helyzetkihasználás nem működött, így maradt a gól nélküli döntetlen.
Életét vesztette egy 17 éves tinédzser, aki motorkerékpárjával egy küldetésben levő rendőrautónak ütközött péntek este Giurgiu egyik utcáján, miután a hatósági jármű nem állt meg a stoptáblánál. A balesetben egy rendőr is megsérült.
Orbán Viktor miniszterelnök, aki pénteken részt vett az RMDSZ 17. kongresszusán a Kolozs megyei Zsukiménesen, útban hazafelé még megállt ebédelni. És ha már itt járt, egy Romániában hagyományos ételt választott, a miccset.
Az aradi Szabadság-szobor egyik alakjának kezéből hiányzik a tőr pengéje. Megpróbáljuk beazonosítani a vandalizmus időpontját, választ keresünk arra, hogy mikor állítják helyre az alkotást, és számba vesszük, hány ízben volt támadás célpontja a szobor.
A történelemszeretet miatt vágott bele az amatőr fémdetektorozásba a szamosújvári asztalosmester, aki nemrég páratlan régészeti kincset talált. Kis Jánossal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!