Elképesztő hajrában, háromgólos hátrányból egyenlített a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2024. május 24., 21:58 utolsó módosítás: 2024. május 24., 22:40

Gólokban gazdag mérkőzést játszott egymással a két Maros megyei csapat a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának alsóházi rájátszásában, a záróforduló pénteki játéknapján a Marosvásárhelyi SE az utolsó negyedórában mentett pontot a Szászrégeni Avântul ellen.

Pontot mentettek a szezonzárón a vásárhelyiek Fotó: Haáz Vince

A vendég szászrégeniek nagyon hamar, már a 9. percben vezetést szereztek, és előnyüket megtartották a szünetig. Ráadásul, egy óra játékot követően újra ők találtak be, a 76. percben pedig belőtték a harmadik góljukat.

Ekkor úgy tűnt, hogy eldöntötték a három pont sorsát, ám a vásárhelyiek elképesztő hajrát indítottak,

gyorsan szépítettek, majd az utolsó tíz percben újabb két találattal kiegyenlítettek, így kiharcolták a 3–3-as döntetlent.

A Marosvásárhelyi SE hat győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel – akárcsak tavaly – a második helyen végzett az alsóházban, míg a Szászrégeni Avântul három nyert és négy vesztes meccsel, illetve három döntetlennel a nyolcadik pozícióban zárt, és biztosan bennmaradt a harmadosztályban.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, alsóházi rájátszás, 10. forduló:
Marosvásárhelyi SE–Szászrégeni Avântul 3–3 (0–1).
Gólszerzők: Iepure (79.), Vidrăsan (85.), Csala (90+2.), illetve Ghiță (9.), Suciu (62.), Bujor (76.).

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, alsóházi rájátszás, 10. forduló