Elképesztő hajrában dőlt el a nyárádtői kupamérkőzés

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 16., 20:15 utolsó módosítás: 2023. augusztus 16., 20:24

Abszolút nem látszott a szintkülönbség a 3. ligás Nyárádtői Unirea és a másodosztályú Dési Unirea között a labdarúgó Román Kupa harmadik körében. Aztán a hazai csapatkapitány kiállításával felborult az egyensúly, de így is végig izgalmas maradt a párharc.

A mérkőzés végén rövid idő alatt három találat is esett. Archív Fotó: Haáz Vince

A szerda délutáni mérkőzés elején veszélyesebbek voltak a hazai pályán játszó nyárádtőiek, a 11. percben Astafei a kapufára lőtt, Oltean közeli lövésénél pedig védett a vendégek kapusa. Aztán az első félidő közepéhez közeledve meg is szerezték a vezetést, röviden elvégzett szögletet követően Astafei fejjel talált be (1–0).

A gól után is támadásban maradtak a hazai játékosok, újra Astafei került helyzetbe, de ezúttal célt tévesztett, majd Oltean is növelhette volna az előnyt, a désiek hálóőre nagyot mentett.

A Kolozs megyei csapat lényegében az első nagy lehetőségét kihasználta, a 36. percben az üresen hagyott Ciuciulete révén kiegyenlített (1–1).

Kevéssel ezután visszavehette volna a vezetést a házigazda, ellentámadás után Astafei nem tudta kapura irányítani a lövését.

A szünet előtt elszabadultak az indulatok, dulakodás alakult ki a játékosok között, aminek következtében a nyárádtői csapatkapitány Astafei piros lapot kapott, mivel nyakon vágta ellenfelét.

A második játékrész elején immár emberelőnyben támadásba lendültek a vendégek, Ciocan szabadrúgását és Adrian Pop távoli próbálkozását is kitornászta a nyárádtői kapus. Ezt leszámítva viszont nem tudták nyomás alá helyezni a hazai kaput, sőt a Maros megyeiek tíz emberrel is remekül tartották magukat.

Aztán a 65. percben Simion Pop nagy ziccerben közelről mellé bólintott, és a hajrára felerősödtek a dési támadások. Ennek ellenére a hazaiak előtt is adódott nagy esély a gólszerzésre, a csereként beállt Fülöp István helyzeténél lábbal hárított a kapus.

A túloldalon Golda a kapufát találta el, de a következő támadásnál távolról már eredményes volt, a kapus kezei között átjutott a labda és a hálóban kötött ki (1–2). Alig két percig örülhetett a dési csapat, mivel Fülöp István fejjel kiegyenlített (2–2), és megszerezve első gólját a nyárádtőiek színeiben.

Ezzel azonban még nem volt vége, a vendégek ugyanis a hosszabbítás perceiben a nyerőembernek bizonyuló Golda közeli találatával 3–2-re nyertek, így ők jutottak be a kupasorozat rájátszásába.

Labdarúgó Román Kupa, 3. forduló:

Nyárádtői Unirea–Dési Unirea 2–3 (1–1).

Gólszerzők: Astafei (21.), Fülöp (89.), illetve Ciuciulete (36.), Golda (87., 90+3.).
Kiállítva: Astafei (43.).
Nyárádtő: Ganea – Suslak, Abel, Coza, Savin – Popa, Piper, Oltean, Fortes, Trif – Astafei. Cserék: Lupu – Fülöp, Bálint, Barstan, Chanhyeok, Ndiesse, Bodor, Todoran, Vasiu.