A Sepsi OSK szerdán kora délután a közösségi oldalán jelentette be, hogy megválnak Tudoriétól, akinek megköszönték a klubért tett erőfeszítéseit, és sok sikert kívántak a további pályafutásához.
A 27 éves csatár 2022 januárjában az orosz Arsenal Tulától érkezett a sepsiszentgyörgyi csapathoz, amelynek színeiben a Román Kupát kétszer és a Szuperkupát egyszer nyerte meg.
Tudorie összesen 63 mérkőzésen lépett pályára a Sepsi OSK-nál. Eredményes támadónak bizonyult, hiszen húsz gól és három gólpassz fűződik a nevéhez, de az is szembetűnő adat, hogy hat alkalommal kapott piros lapot.
Tudorie helyére a moldovai Vitalie Damaşcan érkezik, aki visszatér kölcsönből az FC Vountari-tól, ahol a Sepsi OSK új vezetőedzője, Liviu Ciobotariu irányítása alatt az elmúlt szezon legnagyobb részét töltötte.
A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában pénteken délután a Petrolul Ploiești látogat Csíkszeredába. Ilyés Róbert vezetőedző és játékosai a mérkőzést megelőzően a sűrű programról és a rájuk váró újabb hazai kihívásról beszéltek.
A finn Markus Juurikkala első alkalommal vezeti a romániai férfi jégkorong-válogatottat: november elején Otopeni-ben edzőtáboroznak, majd Litvániában jégre is lépnek a Nemzetek Európai Kupája első fordulójában.
Lőtt sebek voltak annak a két fiatalnak a testén, akiket szerda este holtan találtak a szépvízi víztározó közelében, egy személyautóban.
A boncolás előzetes eredményei szerint a Hargita megyei szépvízi víztározó közelében, egy személygépkocsiban holtan talált két fiatal október 20-án halt meg – közölte pénteken a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
A francia Carrefour romániai üzleteinek eladására készül – adta hírül pénteken a francia sajtóra hivatkozva a Hotnews.ro hírportál.
Besztercén is gázrobbanás történt vasárnap reggel. A rahovai tömbháztragédiával kapcsolatban új részletek derültek ki. Az erdélyi megyékben pedig elég sokat lopják a gázt, ami rendkívül veszélyes.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!