Szombaton délben fagyos, de napsütéses időben kezdték el az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán a Csíkszereda–Fălticeni női labdarúgó mérkőzést, amelyen a vendégek egy kapust és csak kilenc mezőnyjátékost tudtak pályára küldeni.
A csonkára sikeredett összecsapást végig a hazaiak uralták, húsz percet alatt lőttek öt gólt. Közben sorra sérültek le a vendégek játékosai, a 23. percben pedig a szabályoknak megfelelően már nem maradtak legalább heten a pályán, így a brassói Robert Dumitru Mormeci játékvezető véget vetett a találkozónak.
Ez volt a tizedik mérkőzése a csíki női futballcsapatnak a 2. Ligában, a mérleg pedig ugyanennyi győzelem, 70–1-es gólkülönbség, ezzel toronymagasan csoportelsők.
A következő fordulóban, március 20-án a csíki lányok a Bákói Măgura 2012 AFC csapatának otthonába látogatnak.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!