Hirdetés

Élesben bizonyított a Sepsi OSK utánpótlása

Nem illetődtek meg a lehetőségtől a Sepsi OSK fiataljai
Fotó: Facebook/Oțelul Galați

2024. december 17., 22:31

Keretgondokkal küzd a Sepsi OSK, sokan sérüléssel bajlódnak a keretben, és mivel már korábban eldőlt, hogy nem tud továbbjutni a labdarúgó Román Kupában, több, utánpótláskorú játékosnak szavaztak bizalmat a Galaci Oțelul elleni csoportzárón.

2024. december 17., 22:31

Kedden este Valentin Suciu, a Sepsi OSK vezetőedzője már az első perctől pályára küldte a 19 éves Raul Cantauz középpályást, az ugyancsak 19 éves Raul Cîmpean jobbszélsőt, valamint a 16 éves Gabriel Mihoranu jobbhátvédet. Cîmpean játszott Gyulafehérvár és Resicabánya ellen a kupában, Cantauz és Mihoranu először szerepelt a felnőtteknél.

Hirdetés

A többi poszton is főleg olyanok fociztak, akik az utóbbi időben kevés játéklehetőséghez jutottak. A sok csere ellenére jól tartotta magát Galaccal szemben a Sepsi, és habár Dorinel Munteanu, a hazaiak vezetőedzője is több alapemberét pihentette, azért az Oțelul uralta a meccset, eredménytelenül. Az első félidőben egyetlen lehetőségük volt a gólszerzésre, ezt Teles hagyta ki a 39. percben, amikor közelről a keresztlécre bombázott.

Szünetben Galacnál hármat cserélt Munteanu, a Sepsinél pedig Kocsis Norbert váltotta Comant, az OSK II. 20 éves csatára tavaly a Farul ellen már bemutatkozott a felnőttek között. A Galac, habár nem a saját kezében volt a sorsa, mindent megtett, hogy győzelemmel zárja a csoportkört, Juric másfél méterről a kapufára fejelte a labdát, majd Cisotti próbálkozását védte Gyenge.

Az utolsó percekben Batzula Hunor is beállt, így újabb fontos perceket gyűjtött a felnőttek között a mindössze 16 éves középpályás, illetve bemutatkozott a 18 éves Valentin Ureche is.

Az eredmény nem változott, a Sepsi megszerezte első pontját a csoportkörben, és nem az utolsó helyen zárta a hatost, mivel Rm. Vâlcea mindhárom találkozóját elveszítette. Galac a saját szurkolói füttyszója között vonult le a pályáról, nem csoda, hiszen az Oțelul az augusztus végi, épp a Sepsi elleni 2–0 után nem nyert hazai pályán.

Pénteken kemény évzáró vár a háromszékiekre, 19 órakor a Szuperligában éllovas Kolozsvári U-t fogadják a Sepsi OSK Arénában.

Labdarúgó Román Kupa, D csoport, 3. forduló

Galaci Oțelul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–0
Oțelul: Dur-Bozoancă – Zselev, Angha (Cisotti, a szünetben), Yabre, Tomasevic – Samuel Teles, Bogaciuc (Frederic Maciel, a szünetben), Joao Lameira – Cojocaru, Juric (Pop, 61.), Tănasă (Maftei, a szünetben). Vezetőedző: Dorinel Munteanu.
Sepsi OSK: Gyenge – Oroian, Bardea, Popșa, Mihoreanu – Drăghiceanu (Batzula, 80.), Breij (Ureche, 87.), Vereguț – Cîmpean, Coman (Kocsis, a szünetben), Cantauz. Vezetőedző: Valentin Suciu.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Székelyhon

Elaludt a sofőr, baleset történt Máréfalván

Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.

`
Krónika

Szülőfalujában helyezik örök nyugalomra a járdán elgázolt magyar nőt

A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.

Krónika

Románia biztonságban van – mondta Nicușor Dan, miután Mark Rutte NATO-főtitkárral tárgyalt

Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.

Főtér

Igazi aranyélet: ezért jó hírszerzőnek lenni Romániában!

Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.

Ez is érdekelheti

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Fordítások és meglepetések a Hargita megyei kupafordulóban

Fordulatos mérkőzések, a hajrában eldőlő párharcok és gyimesi gálameccs jellemezte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyedik fordulóját, amely után kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

Közel féltucat VAR-vizsgálat jut egy meccsre a hazai klubsorozatokban

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kimutatásából kiderül, hány alkalommal vették igénybe ebben a szezonban a videóbíró-rendszert (VAR), valamint hányszor változtatták meg a játékvezetők a pályán hozott döntésüket a technológia alkalmazásával.

Veretlenül menetel, belőtte magát az Elit Kupa elődöntőjébe a Sepsi OSK ificsapata

Teljesen megérdemelten nyerte meg csoportját a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK U17-es labdarúgócsapata az Elit Kupában, majd az egyenes kieséses szakaszban egygólos győzelemmel harcolta ki az elődöntőbe jutást a Kolozsvári Viitorul ellen.

Több meglepetés is volt a Hargita megyei kupasorozatban

Hat mérkőzést rendeztek hétvégén a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának 3. fordulójában, ahol a legjobb 16 közé jutás volt a tét. A játéknap több meglepetést és gólgazdag mérkőzést hozott.

Mind a négy korosztályban lesz székely csapat a kupanegyeddöntőben

Sorsdöntő mérkőzések várnak a csíki és a háromszéki ifjúsági futballcsapatokra ezen a héten. Az FK Csíkszereda három korosztályban, a Sepsi OSK pedig az U17-es mezőnyben küzd a legjobb négy közé jutásért a korosztályos kupasorozatban.

Kialakultak a párosítások a legjobb négy között a Román Kupában

Érvényesült a papírforma a labdarúgó Román Kupa utolsó negyeddöntős párharcában, a Bukaresti Dinamo jutott be a legjobb négy közé.

Búcsút intett a Román Kupának a Kolozsvári CFR (videóval)

Biztosan nem lesz címvédés a labdarúgó Román Kupa idei szezonjában, miután a Kolozsvári CFR hosszabbításban alulmaradt az Universitatea Craiova otthonában és búcsúzott a sorozattól.

Felemás eredményeket értek el a székelyföldi ifjúsági csapatok a kupában

A téli szünetet követően folytatódtak az Ifjúsági és Elit Kupa küzdelmei, a csoportkör negyedik fordulójában az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK U15-ös, U16-os, U17-es és U18-as csapatai is pályára léptek.

Craiova–CFR rangadó a kupában – itt a negyeddöntők menetrendje

Elkészült a labdarúgó Román Kupa egyenes kieséses szakaszának menetrendje: a csoportkör lejártával immár nyolc csapat maradt versenyben a trófeáért, a negyeddöntők pedig március elején rajtolnak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!