Kedden este Valentin Suciu, a Sepsi OSK vezetőedzője már az első perctől pályára küldte a 19 éves Raul Cantauz középpályást, az ugyancsak 19 éves Raul Cîmpean jobbszélsőt, valamint a 16 éves Gabriel Mihoranu jobbhátvédet. Cîmpean játszott Gyulafehérvár és Resicabánya ellen a kupában, Cantauz és Mihoranu először szerepelt a felnőtteknél.
A többi poszton is főleg olyanok fociztak, akik az utóbbi időben kevés játéklehetőséghez jutottak. A sok csere ellenére jól tartotta magát Galaccal szemben a Sepsi, és habár Dorinel Munteanu, a hazaiak vezetőedzője is több alapemberét pihentette, azért az Oțelul uralta a meccset, eredménytelenül. Az első félidőben egyetlen lehetőségük volt a gólszerzésre, ezt Teles hagyta ki a 39. percben, amikor közelről a keresztlécre bombázott.
Szünetben Galacnál hármat cserélt Munteanu, a Sepsinél pedig Kocsis Norbert váltotta Comant, az OSK II. 20 éves csatára tavaly a Farul ellen már bemutatkozott a felnőttek között. A Galac, habár nem a saját kezében volt a sorsa, mindent megtett, hogy győzelemmel zárja a csoportkört, Juric másfél méterről a kapufára fejelte a labdát, majd Cisotti próbálkozását védte Gyenge.
Az utolsó percekben Batzula Hunor is beállt, így újabb fontos perceket gyűjtött a felnőttek között a mindössze 16 éves középpályás, illetve bemutatkozott a 18 éves Valentin Ureche is.
Az eredmény nem változott, a Sepsi megszerezte első pontját a csoportkörben, és nem az utolsó helyen zárta a hatost, mivel Rm. Vâlcea mindhárom találkozóját elveszítette. Galac a saját szurkolói füttyszója között vonult le a pályáról, nem csoda, hiszen az Oțelul az augusztus végi, épp a Sepsi elleni 2–0 után nem nyert hazai pályán.
Pénteken kemény évzáró vár a háromszékiekre, 19 órakor a Szuperligában éllovas Kolozsvári U-t fogadják a Sepsi OSK Arénában.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!