Elbukott az újonc ellen is a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 24., 21:10 utolsó módosítás: 2024. augusztus 24., 21:29

Saját közönsége előtt kapott ki az Unirea Sloboziától a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat a Szuperliga hetedik fordulójának szombati játéknapján, így még nehezebb helyzetbe került a bajnokságban.

Nem tudtak javítani, egymás után a harmadik vereségüket szenvedték el Fotó: Pinti Attila

Az újonc elleni hazai mérkőzés tökéletes alkalom volt a székelyföldi együttes számára, hogy véget vessen a nyeretlenégi sorozatának. Már az első percekben magához vette a kezdeményezést és mezőnyfölényben játszott a Sepsi OSK, leginkább beadásokkal próbálkoztak, ám ezek nagy része pontatlan volt, így nem tudtak igazán veszélyes helyzetet kialakítani. A túloldalon távoli lövéssel válaszoltak a vendégek, Afalna azonban nem találta el a kaput.

Az első félidő közepére felerősödtek a hazaiak támadásai, a legnagyobb lehetőségükre a 24. percig kellett várni, amikor Ștefan beadását Ninaj mellé fejelte.

A szünet előtt először találta el a kaput a Sepsi OSK, Debeljuh szintén fejessel veszélyeztetett, de ez erőtlen volt.

Térfélcserét követően is maradt támadásban a sepsiszentgyörgyi csapat, újra a horvát támadó került helyzetbe, de gyenge volt a befejezése. Az 52. percben a Slobozia betalált ugyan egy szabadrúgás után, ám Coadă gólját les miatt érvénytelenítették. Hiába uralta a játékot a Sepsi OSK, képtelen volt újabb lehetőséget kidolgozni, sőt a vendégek voltak közelebb a gólhoz, de Vlăsceanu lövése semmilyen gondot nem okozott Niczulynak.

Az utolsó huszonöt percre hármas cserével igyekezett felrázni csapatát Bernd Storck, ám az új emberek semmilyen változást nem hoztak a játékban.

Ráadásul a 79. percben hátrányba kerültek, miután Ninaj figyelmetlen volt a tizenhatoson belül, labdát veszített, majd felrúgta a háromszékiek korábbi játékosát, Adnan Aganovicot. A videóbíró segítségével befújták a büntetőt, amit az ukrán Pospielov értékesített és vezetést szerzett a vendégeknek.

A végén még nehezebb helyzetbe hozta magát a Sepsi OSK, egy ellentámadásnál Ninaj teljessé tette a borzalmas meccsét, utolsó védőként szabálytalankodott és megkapta a második sárga lapját, így kiállították.

Az utolsó percekben hiába hajtottak, nem jött össze az egyenlítés a hazaiaknak, pedig Alimi ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást, de a sorfalba lőtt. A másik kapunál a Slobozia végleg eldönthette volna, ám Vlăsceanu kihagyta a ziccerét. Az eredmény már nem változott, a sepsiszentgyörgyi játékosok pedig füttykoncertben hagyták el a pályát, egymás után a harmadik vereségüket szenvedték el.

Videó: Orange Sport