HIRDETÉS

Elbukott az újonc ellen is a Sepsi OSK

Nem tudtak javítani, egymás után a harmadik vereségüket szenvedték el
Fotó: Pinti Attila

Saját közönsége előtt kapott ki az Unirea Sloboziától a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat a Szuperliga hetedik fordulójának szombati játéknapján, így még nehezebb helyzetbe került a bajnokságban.

Az újonc elleni hazai mérkőzés tökéletes alkalom volt a székelyföldi együttes számára, hogy véget vessen a nyeretlenégi sorozatának. Már az első percekben magához vette a kezdeményezést és mezőnyfölényben játszott a Sepsi OSK, leginkább beadásokkal próbálkoztak, ám ezek nagy része pontatlan volt, így nem tudtak igazán veszélyes helyzetet kialakítani. A túloldalon távoli lövéssel válaszoltak a vendégek, Afalna azonban nem találta el a kaput.

Az első félidő közepére felerősödtek a hazaiak támadásai, a legnagyobb lehetőségükre a 24. percig kellett várni, amikor Ștefan beadását Ninaj mellé fejelte.

A szünet előtt először találta el a kaput a Sepsi OSK, Debeljuh szintén fejessel veszélyeztetett, de ez erőtlen volt.

Térfélcserét követően is maradt támadásban a sepsiszentgyörgyi csapat, újra a horvát támadó került helyzetbe, de gyenge volt a befejezése. Az 52. percben a Slobozia betalált ugyan egy szabadrúgás után, ám Coadă gólját les miatt érvénytelenítették. Hiába uralta a játékot a Sepsi OSK, képtelen volt újabb lehetőséget kidolgozni, sőt a vendégek voltak közelebb a gólhoz, de Vlăsceanu lövése semmilyen gondot nem okozott Niczulynak.

Az utolsó huszonöt percre hármas cserével igyekezett felrázni csapatát Bernd Storck, ám az új emberek semmilyen változást nem hoztak a játékban.

Ráadásul a 79. percben hátrányba kerültek, miután Ninaj figyelmetlen volt a tizenhatoson belül, labdát veszített, majd felrúgta a háromszékiek korábbi játékosát, Adnan Aganovicot. A videóbíró segítségével befújták a büntetőt, amit az ukrán Pospielov értékesített és vezetést szerzett a vendégeknek.

A végén még nehezebb helyzetbe hozta magát a Sepsi OSK, egy ellentámadásnál Ninaj teljessé tette a borzalmas meccsét, utolsó védőként szabálytalankodott és megkapta a második sárga lapját, így kiállították.

Az utolsó percekben hiába hajtottak, nem jött össze az egyenlítés a hazaiaknak, pedig Alimi ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást, de a sorfalba lőtt. A másik kapunál a Slobozia végleg eldönthette volna, ám Vlăsceanu kihagyta a ziccerét. Az eredmény már nem változott, a sepsiszentgyörgyi játékosok pedig füttykoncertben hagyták el a pályát, egymás után a harmadik vereségüket szenvedték el.

Videó: Orange Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Unirea Slobozia 0–1 (0–0).

Gólszerző: Pospielov (79., büntetőből).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță (Oroian, 69.), Ciobotariu, Ninaj, Ștefan – Varga (Sota, 70.), Alimi, Sigér (Kallaku, 46.) – Neskovic (Haidin, 81.), Debeljuh, Coman (Drăghiceanu, 70.). Vezetőedző: Bernd Storck.
Slobozia: Rusu – Medina, Antoche, Pospielov, Șerbănică – Lopez (Pacionel, 90+3.), Perianu – Bărbuț (Aganovic, 67.), Purece (Coadă, 46.), Afalna (Ilie, 90+5.) – Camara (Vlăsceanu, 46.). Vezetőedző: Adrian Mihalcea.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 7. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Aranygól döntött, a GYHK vasárnap újra történelmet írhat

Nagyszerű hangulatot, magas szintű és minden elvárást kielégítő jégkorongot hozott a romániai bajnokság négyes döntőjének első elődöntője. A Gyergyói HK aranygóllal győzte le a Csíkszeredai Sportklubot, vasárnap első romániai bajnoki címét szerezheti meg.

Beáldozta a bronzmeccset a Csíkszeredai Sportklub

A Csíkszeredai Sportklub a B csapatát nevezte a jégkorongbajnokság bronzmérkőzésére, így vasárnap kora délután a Sepsi Arénában nem volt kérdés, ki áll fel a dobogó legalsó fokára, a Bukaresti Steaua komolyabb megerőltetés nélkül húzta be a találkozót.

Székelyhon

Porig égett egy ház Kézdivásárhelyen – videó

Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.

`
Krónika

Egyre népszerűbb a hibrid autó, de meddig?

Rossz év volt 2024 az elektromos autók számára, de a hibridek nagyon jól zártak, és a közeljövő is szépen csenghet főleg a teljesen hibrid, részben pedig a konnektoros kategóriának.

Krónika

A Nemzet megváltása ortodox katedrális nagyságához méltó a rá költött pénzösszeg is

Az elmúlt másfél évtizedben 270 millió eurót költöttek a bukaresti Nemzet megváltása ortodox katedrális megépítésére, a költségek „több mint tíz százalékát” az egyház saját forrásaiból fedezte.

Főtér

Szavazz a liliomra, avagy Antonescu és a moghioroc (lásd, magyarok)

Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?

Ez is érdekelheti

Meghagyták a rájátszást, beütemezték az új idény rajtját a Szuperligában

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága az élvonalbeli bajnokság létszámát, illetve lebonyolítását jónak ítélte, nem változtattak rajta. Eldöntötték, mikor kezdődik a Szuperliga és mikor játsszák a Szuperkupa-döntőt.

Kényszerigazolás, a Sepsi OSK volt kapusa a Rapidhoz szerződött

Megsérült a fővárosiak elsőszámú hálóőre, így gyors megoldást kellett találniuk. A háromszékiektől januárban elköszönt, most új szerződést kapott a hálóőr.

Edzőkeringő az alsóházban, nem csak a Sepsi OSK cserélte le a trénerét

Nemcsak a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub váltott vezetőedzőt a hét elején. Mellette másik két, a Szuperliga alsóházi rájátszásában érdekelt együttes, a Petrolul Ploiești és a Galaci Oțelul is új trénerrel készül a bajnokság folytatására.

Nincs meglepetés, Dorinel Munteanu lett a vezetőedző

Alig pár órával később, hogy a klub a Facebook-oldalán bejelentette, hogy Valentin Suciu távozik a háromszéki együttes kispadjáról, kedden délután be is mutatta az új trénert.

Valentin Suciu a tévéből tudta meg, hogy menesztették

Valentin Suciut nem lepte meg menesztésének híre, sokkal inkább annak a módja: sokunkhoz hasonlóan a tévéből tudta meg, hogy felállították a kispadról. Az elmúlt időszakról nyilatkozott a Székely Sportnak.

Hivatalos: Valentin Suciu távozik a Sepsi OSK felnőtt csapatától

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy távozik posztjáról Valentin Suciu vezetőedző.

Megelégelték a vesszőfutást, edzőcserére készül a Sepsi OSK

A sereghajtó elleni vereséget követően betelt a pohár a Sepsi OSK vezetőségénél. Diószegi László klubelnök edzőváltásra szánta el magát és bejelentette, hogy Dorinel Munteanu veszi át a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat irányítását.

Így kapott ki az utolsó helyezettől a Sepsi OSK (videóval)

Bal lábbal kezdte az alsóházi rájátszást a labdarúgó Szuperligában a Sepsi OSK, hétfőn este hazai pályán kapott ki a sereghajtó Gloria Buzăutól. Mutatjuk a meccs összefoglalóját, közte Oberlin ollózós gólját.

Elbukott a sereghajtó ellen a Sepsi OSK

Nagy meglepetésre hazai pályán alulmaradt a sereghajtó Gloria Buzăuval szemben a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában.

Új bajnokság kezdődik, mindenre oda kell figyelnie a Sepsi OSK-nak

Hétfőn este a Sepsi OSK számára is elrajtol a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszása, Valentin Suciu legénysége a sereghajtót látja vendégül. A meccs előtti sajtótájékoztatón a vezetőedző és Niczuly Roland mondta el, hogyan készültek a találkozóra.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!