Jelenleg immár a bajnoki címvédőnél található a legnagyobb koronavírus-gócpont az 1. Ligában. Az együttes egyelőre várja a megyei közegészségügyi igazgatóság döntését, és lehetséges, hogy a Dinamóhoz hasonlóan tizennégy napos kötelező karanténba kell vonuljon.
Amennyiben ez mégsem történik meg, a klubnak nagyszámú kerete van, így az egészséges játékosokkal a CFR viszonylag erős kezdővel (Arlauskis – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Chipciu, Bordeianu, Fica – Deac, Rondon, Costache) pályára tudna lépni a bajnokság folytatásában. A menetrend szerint
a kolozsváriak vasárnap 21 órától az FC Botoșani-t kellene fogadják a play-off 9. fordulójában, de a fennálló helyzet miatt kétséges a mérkőzés lejátszása.
A kolozsvári csapat találkozóit egyre nehezebb elhalasztani, vagy új időpontot találni a megrendezésükre, hiszen a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) továbbra is elkötelezett a bajnokság pályán való befejezésének, és
augusztus 3-áig kell közölnie az UEFA-val az európai kupasorozatokban induló együttesek neveit.
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, felsőházi rájátszás, 9. forduló
| 2020. 07. 25., 21:00 | Medgyesi Gaz Metan | FCSB | 0–1 |
| 2020. 07. 28., 21:30 | Kolozsvári CFR | FC Botoșani | 1–0 |
| 2020. 08. 04., 00:00 | Astra Giurgiu | Universitatea Craiova | – |
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, felsőházi rájátszás
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kolozsvári CFR | 10 | 7 | 2 | 1 | 17–7 | 49 |
| 2. | Universitatea Craiova | 9 | 7 | 0 | 2 | 17–14 | 44 |
| 3. | Astra Giurgiu | 8 | 3 | 3 | 2 | 12–8 | 33 |
| 4. | FC Botoșani | 10 | 2 | 3 | 5 | 10–12 | 32 |
| 5. | FCSB | 9 | 2 | 3 | 4 | 13–14 | 31 |
| 6. | Medgyesi Gaz Metan | 10 | 0 | 3 | 7 | 5–19 | 25 |
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!