Egyre mélyebb gödörben a CFR, vereséget szenvedtek Craiován

Sebestyén Ervin 2023. december 02., 22:32 utolsó módosítás: 2023. december 02., 22:35

Kétszer is kapufát lőtt a Kolozsvári CFR, de betalálni nem tudott az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga 18. fordulójában. A szombat esti összecsapást a hazai együttes nyerte, miután a hajrában Koljic révén megszerezte a vezetést.

Egyre nehezebb helyzetbe kerül a CFR, ezúttal sem nyertek. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Egészen jó formában várta a mérkőzést a craiovai együttes, ugyanis a legutóbbi négy tétmeccséből hármat is megnyert, egyszer döntetlent játszott. Ezzel szemben a CFR az elmúlt négy találkozóján egyszer sem győzött, csupán három döntetlent tudott kiharcolni.

A meccs első említésre méltó jelenetére 27 percet kellett várni, ekkor Mitriță próbálkozott távolról, de Sava figyelt és szögletre tudta tolni a játékszert. Válaszként a túloldalon Deac veszélyeztetett szabadrúgásból, de itt is helyén volt a kapus és csak sarokrúgás lett belőle. Az első félidő ráadásában Tachtsidis szánta el magát lövésre 30-ról, de csak a kapufát sikerült eltalálnia, 0–0-s eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulást követően a vendégek játszottak veszélyesebben, viszont igazán nagy lehetőséget ők sem tudtak kialakítani. A 65. percben egy kavarodást követően többször is lehetőségük volt betalálni, de végül csak kapufáig jutottak. A hajrában Tachtsidis révén ismét közel jártak a vezető gólhoz, de a görög játékos lövése végül elkerülte a kaput.

Ahogyan az ilyenkor lenni szokott, szinte a semmiből jött a hazaiak találata: Koljic tökéletes lövésével a 91. percben előnybe került az Universitatea Craiova (1–0).

Ezt követően mindent megtett az egyenlítés érdekében a CFR, azonban nem tudott betalálni, így zsinórban ötödik mérkőzésén maradt nyeretlen a kolozsvári csapat. Ezzel a győzelemmel a hazaiak beérték a tabellán a kincses városiakat.