Csak megszorongatni tudta az FCSB-t a Sepsi OSK Bukarestben

Sebestyén Ervin 2024. március 17., 23:09 utolsó módosítás: 2024. március 17., 23:17

Vereséggel kezdte a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszását a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután vasárnap este 2–1-re kikapott az FCSB otthonában. A háromszéki gárda egyszer tudott egyenlíteni, a második bekapott gólra már nem volt válasza.

Egyszer még tudott egyenlíteni a Sepsi OSK, a második bekapott gólra már nem volt válasz. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Több kulcsfontosságú játékosát is nélkülöznie kellett Bernd Storck vezetőedzőnek, de a bevethető labdarúgókból megpróbálta összerakni a legerősebb kezdőcsapatot. Kiválóan kezdte az összecsapást az FCSB, Florinel Coman révén már a 11. percben megszerezte a vezetést, miután a 25 éves szélső remekül fordult le védőjéről és kiválóan lőtte ki a jobb alsót.

Még negyedóra sem telt el a meccsből, máris megduplázhatta volna előnyét a hazai gárda, Moldovan jött ki a kapujából tisztázni, viszont ellenfélhez passzolta a játékszert, Băluță beadása nem volt elég pontos, így maradt az 1–0.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A 25. percben Debeljuh és Coman akadt össze a fővárosiak tizenhatosán belül, a játékvezető a bukarestiek játékosát látta szabálytalannak, büntetőt ítélt a Sepsi OSK javára.

A labda mögé a sértett állt, a horvát csatár rendkívül higgadtan, panenkázva emelte középre (1–1).

Az egyenlítés után azonnal veszélyeztetett az FCSB, előbb jó helyről végezhetett el szabadrúgást Coman, majd egy kiugratást követően mehetett volna ziccerben, de Ninaj visszaért és szögletre mentett. Félóra játék után ismét a háromszékiek előtt adódott lehetőség, Varga Kevin passzolt Debeljuhnak, aki pár méterről gurított mellé, akár meg is fordíthatta volna a meccset Bernd Storck együttese.

Még szünet előtt jött az újabb hazai gól, Ciobotariu veszített labdát az oldalvonal mellett, Băluță gyönyörűen lőtte ki a jobb felsőt, Moldovan csak hozzáérni tudott a játékszerhez.

A fordulást követően visszavettek az iramból, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. A 72. percben aztán újra Coman előtt adódott lehetőség, Olaru passzát követően a kapussal szembe került, de a lövését bravúrral szögletre tolta a Sepsi OSK hálóőre.

A hajrában inkább a háromszéki gárda birtokolta a labdát, Nicolae Păun és Rondón révén még sikerült minimális veszélyt kialakítani, de az újabb egyenlítés nem sikerült, maradt a 2–1-es végeredmény. A Sepsi OSK vereséggel kezdte a felsőházi rájátszást, legközelebb március 29-én játszanak, hazai pályán a Kolozsvári CFR ellen.