Egymás ellen hangolt a tavaszi szezonrajtra a vásárhelyi és az udvarhelyi labdarúgócsapat

Horváth Bálint Ottó 2024. március 01., 17:10 utolsó módosítás: 2024. március 01., 17:12

Egy héttel a labdarúgó 3. Liga tavaszi szezonjának rajtja előtt barátságos mérkőzést játszott egymással a Marosvásárhelyi SE és a Székelyudvarhelyi FC.

Fotó: Haáz Vince

A két együttes a víkendtelepi füves pályán mérkőzött meg pénteken kora délután. A vezető gólt a 24. percben Denis Giosu szerezte meg vásárhelyieknek, és mint utóbb kiderült, ez a győzelmet jelentette számukra. Az udvarhelyieknek sok helyzetük volt, az első félidő végén Calo Denis a keresztlécet is eltalálta, de végül nem tudtak betalálni.

„Mind a két csapat szempontjából nagyon jó felkészülési meccs volt. Nem az eredmény számított, hanem az, hogy a játékosok közel olyan ritmusban legyenek, mint a jövő heti tétmérkőzésen. A vezetőedzők 75-80 percet biztosítottak azoknak, akik valószínűleg kezdők lesznek a tavaszi szezon rajtján. Felkészültnek érzem a csapatot, úgy látom, hogy egy hét múlva pénteken jó formában leszünk” – nyilatkozta a találkozót követően Mészáros Alpár, a Marosvásárhelyi SE szakmai igazgatója, aki korábban az SZFC-nél is hasonló feladatokat látott el, illetve vezetőedző is volt.

A vásárhelyiek szombaton is pályára lépnek a helyi vetélytárs ASA elleni edzőmeccsen, amelyen lehetőséget kapnak azok a labdarúgók is, akik az eddigi barátságos találkozókon kevesebb időt töltöttek a pályán.

A két székelyföldi gárda egyértelmű célja, hogy a harmadosztályú bajnokság alapszakaszának (amelyből még három forduló maradt hátra) lejártával bejusson a legjobb négy csapata közé, azaz a felsőházi rájátszásba. A tavaszi szezonrajton a 9-es csoportban ötödik helyezett Marosvásárhelyi SE március 8-án, pénteken 15 órától a sereghajtó Kolozsvári Viitorult fogadja, míg az 5-ös csoportban negyedik helyen álló SZFC egy nappal később a Viitorul Curița vendégeként játszik.

Labdarúgás, felkészülési mérkőzés:

Marosvásárhelyi SE–Székelyudvarhelyi FC 1–0 (1–0).

Gólszerző: Giosu (24.).
Marosvásárhelyi SE: Lukács – Igor, Dumbrăvean, Giosu, Neacșu, Greu, Csala, Jorza, Barabás, Pop, Gliga. Vezetőedző: Flavius Sabău.
SZFC: Licşor, Marucza, Milchiș, Bud, Opra, Bara, Calo, Simó, Lázár, Antal, Șerban. Játszott még: Vlasa, Jakab - kapusok, Kovács, Tordai, Béres, Hadnagy, Sebestyén, Biró. Vezetőedző: Lucian Nicolau.