Nem szabad botlania az FK-nak, hiszen a 2. Ligába való feljutásért folytatott harcban érdekelt Lénárdfalva az utolsó előtti Medgyesi Gaz Metan II. vendége lesz, így gyakorlatilag előre borítékolható a máramarosiak győzelme.
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője lapunknak azt mondta, „komolyan készültünk az MSE elleni találkozóra, a győzelem megszerzése a cél. Ismerjük az ellenfelet, tudjuk, hogy a tavaszi idényben gyengébben szerepelt, de nem szabad lebecsülnünk.
A korábban lesérült Bordás Dániel kapusunk már végzi az edzéseket, de nincs teljesen felépülve. A hátvédek közül sérülés miatt nem számíthatunk Slobodan Lalicra, Mitra Szilárd pedig a felhalmozott sárga lapok miatti eltiltását tölti.”
Az MSE-nek nagyon kevés esélye van a pontszerzésre. Ezzel tisztában van a marosvásárhelyi csapatot edző Hajnal Gyula, aki elmondta, a lehető legjobban szeretnének játszani az FK ellen,
céljuk pedig nem lehet más, mint a tisztes helytállás.
Hozzátette, az is nehezíti a dolgukat, hogy szűk a keret, a hiányzó tapasztaltabb játékosokat csak a fiatalokkal tudják helyettesíteni. A szakember kifejtette, a nagyarányú vereségek fordulóról fordulóra visszahúzzák a csapatot, és neki az a dolga, hogy a bajnokság végéig tartsa bennük a lelket.
Barcarozsnyó nagyszerű formában van a tavaszi szezonban, lejátszott nyolc meccséből csupán egyet veszített el (még a nyitófordulóban Csíkszeredában maradt alul), két döntetlenje mellett öt sikere van. Legutóbbi négy meccsén győztesen hagyta el a pályát, jelenleg negyedik a táblázaton.
Udvarhelyen sem lehet ok panaszra, hiszen legutóbbi hat meccsén 12 pontot szerzett a csapat,
és hosszú idő után elmozdult a kiesést jelentő helyekről, jelenleg 12. a bajnokságban. Ősszel egyébként Barcarozsnyó 1–0-ra nyert Udvarhelyen.
Mészáros Alpár, az SZFC edzője szerint nehéz meccs vár rájuk. „Barcarozsnyó összeforrt csapatot alkot, céljuk, hogy a harmadik helyen végezzenek, számukra ez presztízskérdés. Nekünk most kezdődik a bajnokság, hiszen mostanra tudtuk visszaszerezni azokat a pontokat, amelyeket tavaly elvesztettünk.
Két hiányzóval kell számolnia az SZFC edzőjének, Bogdan Mintaș sárga lapos eltiltás miatt nem játszik, míg Jakab Róbert továbbra is sérült. Felépült viszont Tankó Előd, így elutazik a csapattal.
Pénteken 17 órától:
FK Csíkszereda–Marosvásárhelyi MSE,
Tordai Arieșul–Besztercei Gloria,
Kolozsvári Sănătatea–Nagybányai Minaur,
Szászrégeni Avântul–Dési Unirea,
Tasnádi Unirea–Radnóti SK,
Medgyesi Gaz Metan II.–Lénárdfalvi SK.
Szombaton 17 órától:
Barcarozsnyói Olimpic–Székelyudvarhelyi FC,
Szászhermányi FC–Kolozsvári CFR II.
Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | FK Csíkszereda | 30 | 22 | 5 | 3 | 80–18 | 71 |
| 2. | Lénárdfalva | 30 | 20 | 3 | 7 | 85–34 | 63 |
| 3. | Nagybányai Minaur | 30 | 16 | 9 | 5 | 46–22 | 57 |
| 4. | Barcarozsnyói Olimpic Cetate | 30 | 17 | 4 | 9 | 39–30 | 55 |
| 5. | Kolozsvári Sănătatea | 30 | 16 | 5 | 9 | 52–32 | 53 |
| 6. | Szászrégeni Avântul | 30 | 15 | 7 | 8 | 46–31 | 52 |
| 7. | Tordai Arieșul Sticla | 30 | 14 | 8 | 8 | 50–35 | 50 |
| 8. | Kolozsvári CFR II. | 30 | 13 | 7 | 10 | 62–46 | 46 |
| 9. | Besztercei Unu Fotbal Gloria | 30 | 12 | 7 | 11 | 46–44 | 43 |
| 10. | Székelyudvarhelyi FC | 30 | 11 | 5 | 14 | 41–40 | 38 |
| 11. | Dési Unirea | 30 | 9 | 9 | 12 | 42–41 | 36 |
| 12. | Szászhermányi FC | 30 | 9 | 8 | 13 | 42–43 | 35 |
| 13. | Tasnádi Unirea | 30 | 8 | 6 | 16 | 47–67 | 30 |
| 14. | Marosvásárhelyi MSE | 30 | 6 | 4 | 20 | 26–86 | 22 |
| 15. | Medgyesi Gaz Metan II. | 30 | 3 | 3 | 24 | 26–81 | 12 |
| 16. | Radnóti SK | 30 | 3 | 2 | 25 | 34–114 | 11 |
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Jonathan Bailey brit színész lett a People magazin történetének első nyíltan meleg férfija, akit „a legszexibb férfinak” választottak.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!