Ahogyan várható volt, a temesváriak uralták a játékot és építették a támadásaikat, az udvarhelyi védelem csak negyedóráig állta a sarat, a 16. percben Jivan szerzett vezetést a Polinak. Ezután több lehetőségük volt növelni az előnyüket, ez az első félóra végén sikerült, majd a szünet előtt egy szögletet követően háromgólosra nőtt a különbség. A Vasas játékosai csak nagyon ritkán jutottak el a hazaiak tizenhatosáig, egy helyzetet sem tudtak kialakítani.
A fordulás után is nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját a Poli, és hamar közel voltak az újabb találathoz, az udvarhelyi játékosok kétszer is nagyot mentettek a gólvonal elölről. Nem sokkal később már a belőtték a negyediket, és ezután sem álltak le, alig és öt perccel később büntetőhöz jutottak, ismét Roșu volt a gólszerző, aki ezzel duplázott. Aztán a 74. percben távolról is eredményesek voltak a hazaiak, ehhez kellett a kapushiba is. A vendégek próbálkoztak ugyan, de egyáltalán nem tudtak veszélyes helyzetig eljutni, és a végéig a szépítés sem jött össze.
| 2023. 04. 01. 11:00 | Banat Girls Banat Girls | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | 0-1 |
| 2023. 04. 01. 13:00 | Temesvári Poli Temesvári Poli | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 6-0 |
| 2023. 04. 01. 15:00 | Bukaresti Carmen Bukaresti Carmen | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Temesvári Poli Temesvári Poli | 4 | 4 | 0 | 0 | 14-2 | 45 |
2 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | 4 | 3 | 0 | 1 | 10-3 | 39 |
3 | Bukaresti Carmen Bukaresti Carmen | 4 | 3 | 0 | 1 | 9-4 | 36 |
4 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 4 | 1 | 0 | 3 | 4-7 | 22 |
5 | Banat Girls Banat Girls | 4 | 1 | 0 | 3 | 2-7 | 21 |
6 | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-17 | 17 |
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!