Egykapuzott az éllovas, nem kímélte a Vasas Feminát

Horváth Bálint Ottó 2023. április 01., 15:31 utolsó módosítás: 2023. április 01., 15:33

Hatgólos vereséget szenvedett szombaton kora délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina az éllovas Temesvári Poli otthonában a női labdarúgó élvonal felsőházi rájátszásának 4. fordulójában.

Hatszor voltak az eredményesek a temesváriak Fotó: Beliczay László

Ahogyan várható volt, a temesváriak uralták a játékot és építették a támadásaikat, az udvarhelyi védelem csak negyedóráig állta a sarat, a 16. percben Jivan szerzett vezetést a Polinak. Ezután több lehetőségük volt növelni az előnyüket, ez az első félóra végén sikerült, majd a szünet előtt egy szögletet követően háromgólosra nőtt a különbség. A Vasas játékosai csak nagyon ritkán jutottak el a hazaiak tizenhatosáig, egy helyzetet sem tudtak kialakítani.

A fordulás után is nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját a Poli, és hamar közel voltak az újabb találathoz, az udvarhelyi játékosok kétszer is nagyot mentettek a gólvonal elölről. Nem sokkal később már a belőtték a negyediket, és ezután sem álltak le, alig és öt perccel később büntetőhöz jutottak, ismét Roșu volt a gólszerző, aki ezzel duplázott. Aztán a 74. percben távolról is eredményesek voltak a hazaiak, ehhez kellett a kapushiba is. A vendégek próbálkoztak ugyan, de egyáltalán nem tudtak veszélyes helyzetig eljutni, és a végéig a szépítés sem jött össze.

Női labdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 4. forduló:

Temesvári Poli–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 6–0 (3–0).

Gólszerzők: Jivan (16.), Ienovan (31.), Bratu (45+1.), Roșu (55., 60.), Kurja (74.).
Vasas Femina: Orazbekova – Sinka, Souzabadaro, Tóth, Godra, Orbán, Hodor, Sólyom, Ferreira, Zănaogă, Horváth. Cserék: Bódi, Szabó, Toásó, Benczédi.