Egykapuzott a Vasas, negyedóra alatt döntött

Józsa Csongor 2020. október 03., 13:27 utolsó módosítás: 2020. október 04., 12:24

Tizenöt másodperc kellett az első találathoz, simán nyert a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, de a gólfieszta – amit az edző elvárt volna – elmaradt. Jöhet a bajnok elleni összecsapás.

Mitri Rita duplázott, csapata biztosan diadalmaskodott Fotó: Erdély Bálint Előd

Szombaton délelőtt hazai környezetben fogadta a Konstancai Selenát a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó 1. Liga negyedik játéknapján. Az előjelek egyértelmű hazai diadalt vetítettek elé, a tengerpartiak nulla ponttal a rangsor hátsó felében foglalnak helyet.

A százszázalékos mutatókkal rendelkező Vasas Femina a középkezdést követően az első akcióból gólt jegyzett, a középre ívelt beadásra Vlădulescu érkezett jó ütemben. Orbánt buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt Mitri magabiztosan belőtte, ahogy Benő is feliratkozott a góllövők listájára, a 16. percben már 3–0 volt az állás.

A gólgyártás innen leállt, annak ellenére, hogy lehetőségek voltak bőven. Azért a szünet előtt Mitri duplázott, 4–0-al mehettek vissza a felek az öltözőbe.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A második félidőben is hasonló volt a játék képe, beszédes adat, hogy a Selena kétszer jutott el összesen ellenfele tizenhatosáig, kapura egyszer sem küldött lövést.

Bár a Vágó Attila és Székely János által irányított gárda próbálkozott, kétszer kapufáról pattant ki a labda, egyszer pedig a gólvonalról tisztáztak a védők, több találat már nem született. Pedig, az edzőpáros nagyon szerette volna, hogy a gólkülönbség javuljon.

A három pont megvan, továbbra is veretlen ebben a kiírásban a székelyudvarhelyi együttes, a soron következő meccse már sokkal nehezebb lesz: október 7-én, szerdán 11 óra 30 perctől a sokszoros bajnok, Kolozsvári U Olimpia otthonában vendégszerepel.

Női labdarúgó 1. Liga, 4 forduló:

Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Konstancai Selena 4–0 (4–0),
gólszerzők: Ana-Maria Vlădulescu (1.), Mitri Rita (13., 42.), Benő Krszitina (16.).
Vasas Femina: Kajtár – Bíró, Szász, Kis, Geréd – Barabási, Benő, Mitri – Orbán, Căldare. Játszott még: Krall, Mardari, Horváth, Dávid, Toth.