Szombaton délelőtt hazai környezetben fogadta a Konstancai Selenát a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női labdarúgó 1. Liga negyedik játéknapján. Az előjelek egyértelmű hazai diadalt vetítettek elé, a tengerpartiak nulla ponttal a rangsor hátsó felében foglalnak helyet.
A százszázalékos mutatókkal rendelkező Vasas Femina a középkezdést követően az első akcióból gólt jegyzett, a középre ívelt beadásra Vlădulescu érkezett jó ütemben. Orbánt buktatták a tizenhatoson belül, a büntetőt Mitri magabiztosan belőtte, ahogy Benő is feliratkozott a góllövők listájára, a 16. percben már 3–0 volt az állás.
A gólgyártás innen leállt, annak ellenére, hogy lehetőségek voltak bőven. Azért a szünet előtt Mitri duplázott, 4–0-al mehettek vissza a felek az öltözőbe.
A második félidőben is hasonló volt a játék képe, beszédes adat, hogy a Selena kétszer jutott el összesen ellenfele tizenhatosáig, kapura egyszer sem küldött lövést.
Bár a Vágó Attila és Székely János által irányított gárda próbálkozott, kétszer kapufáról pattant ki a labda, egyszer pedig a gólvonalról tisztáztak a védők, több találat már nem született. Pedig, az edzőpáros nagyon szerette volna, hogy a gólkülönbség javuljon.
A három pont megvan, továbbra is veretlen ebben a kiírásban a székelyudvarhelyi együttes, a soron következő meccse már sokkal nehezebb lesz: október 7-én, szerdán 11 óra 30 perctől a sokszoros bajnok, Kolozsvári U Olimpia otthonában vendégszerepel.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!