Egyenlíteni még tudott, többre nem futotta a Sepsi OSK részéről

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 30., 23:42 utolsó módosítás: 2023. szeptember 30., 23:55

Nagyon kevés helyzete volt a Konstancai Farul otthonában a sepsiszentgyörgyi csapatnak. Az egyenlítés ugyan összejött, a pontszerzéstől viszont messze álltak. A Sepsi OSK egymás után a harmadik mérkőzését veszítette el a bajnokságban.

Foghatják a fejüket a Sepsi OSK játékosai, a Farul elleni meccs után tovább folytatódik a vereségi sorozatuk. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A labdarúgó Szuperliga 11. fordulójának szombat esti mérkőzésén nagyon hamar vezetést szerezhetett volna a Sepsi OSK, a 2. percben Ștefan adott pontos passzt Safrankónak, aki a kapussal szemben óriási ziccert hagyott ki.

Alig két perccel később büntetőhöz jutottak a hazaiak, a tizenhatoson belül Mazilu vitte volna el a labdát Ninaj mellett, aki ezt megakadályozta, kezezést követett el, a videóbíró segítségével pedig Radu Petrescu játékvezető befújta a tizenegyest, amelyet a csapatkapitány Larie értékesített.

Ezután is a Farul kezdeményezett, két lehetőségük is volt, Munteanu és Băluță lövései azonban elkerülték a kaput. A vendég játékosok nagyon hamar elveszítették a labdát, amikor pedig ellentámadások után eljutottak a kapu előteréig, helyzetet nem tudtak kialakítani.

A szünet előtt újra Munteanu került helyzetbe, de nem találta el jól labdát, amely így könnyű préda volt Niczulynak. A túloldalon Damașcan távolról próbálkozott, de nem okozott gondot Aioaninak, majd

a hosszabbításban Ștefănescu kapta teljesen üresen a tizenhatos sarkánál, későre léptek ki rá a hazai játékosok, és mesterien eltekerve a labdát bődületesen nagy gólt lőtt, ezzel döntetlennel zárult az első félidő.

Semmit nem változott a játék képe a térfélcsere után, Budescu gyorsan helyzetbe került, de a háromszékiek kapusa a helyén volt.

Percekkel később viszont már betalált, Kiki átadása után lemaradtak róla a védők, kapásból vágta a hálóba a labdát, így a Farul másodszor is előnybe került.

Kevéssel ezután ismét Ștefănescu egyenlíthetett volna, hazai oldalon pedig Budescu szórakozta el a ziccerét. Sokkal veszélyesebben játszottak a konstancaiak, akik Munteanu révén újabb gólt lőttek, de ezt les miatt érvénytelenítették, Rivaldindo próbálkozása pedig kevéssel a léc fölé szállt.

A Sepsi OSK játékán a 62. percben a hármas csere sem segített, és abszolút tehetetlenek voltak támadásban.

Aztán a hosszabbításban ismét Ștefănescu menthette volna meg a csapatot, de ezúttal a lövése pontatlan volt, így újabb vereséget szenvedtek a bajnokságban, zsinórban a harmadikat.

Videó: Orange Sport