A Román Kupa csoportköre volt a tét szerdán délután Vajdahunyadon. A két csapat jól ismerhette egymást, hiszen tíz nappal korábban a 2. Ligában megmérkőztek a Michael Klein Stadionban, akkor a Corvinul 2–0-ra nyert.
Nagyon rosszul indult az FK számára az első félidő, melyben szinte végig alárendelt szerepet játszott, a hatodik percben már kétgólos hátrányban volt: előbb Karácsony kiöklözött labdáját lőtte közel 30 méterről kapásból a léc alá Hrezdac, majd a sorozatos védelmi hibákat kihasználva Coman a hatos vonaláról sarokkal továbbította a labdát a kapuba.
Az FK játéka teljesen szét volt esve, nem volt kaput eltaláló lövése, a Corvinul pedig egymás után dolgozta és hagyta ki a helyzeteit, egészen a 24. percig: ekkor egy csíki szögletből lendültek a hazai játékosok ellentámadásba, a csíki tizenhatosban Pintér szabálytalankodott, Manolache pedig értékesítette a tizenegyest.
A vendégek nem találták az utat a hazai kapuhoz – amelyet a 17 éve Darius Roman védett –, sokat veszekedtek a pályán, a hajrá előtt pedig Karácsony bravúrjára volt szükség, hogy ne dőljön el a továbbjutás, amikor Neacșa szabadrúgását követően a bal felső sarokból szedte ki a labdát.
Nem lehetett könnyű dolga Ilyés Róbert vezetőedzőnek a szünetben, hiszen szinte lehetetlen helyzetbe került csapata, az öltözői beszéd és a hármas csere viszont rögtön meghozta gyümölcsét, hiszen még az első percben Gál-Andrezly jobboldali beadását Jelena fejelte a hálóba (3–1). A Corvinul viszont nagyon könnyedén visszaállította háromgólos előnyét, az 50. percben Pârvulescu lapos lövését még védte Karácsony, ám nem sokkal később a csíki védelem nem tudott tisztázni, a belőtt labdát Lupu közelről a hálóba továbbította.
Karácsonynak a folytatásban is volt dolga , neki is köszönhető, hogy az FK nem szenvedett kiütéses vereséget. Az utolsó 20 percre beállt Babati Benjamin is, a csíkiak új szerzeménye a hétvégén már bemutatkozott a másodosztályban. A hajrában előbb Mitran ötre növelhette volna a Corvinul góljainak számát, ám elsiette az ellentámadást és távolról mellé lőtt, majd a hosszabbításban Jebari szabadrúgásból szépített (4–2).
A második csíki gólt követően már nem volt esély további zárkózásra, a játékvezető lefújta a mérkőzést, a Corvinul jutott a csoportkörbe, míg az FK Csíkszereda – akárcsak tavaly, amikor a rájátszásban a CSM Alexandria ejtette ki büntetőlövéseket követően – a playoffkörben búcsúzik.
A csíkiak számára maradt a bajnokság, a 2. Liga 5. fordulójában, szombaton 11 órától a 15. helyezett Viitorul Tg. Jiu vendége lesz.
További eredmények, kedden
Bákói FC (3. ligás)–Galaci Oţelul 1–3 (0–0),
Sellenberki SK (2. ligás)–FC Voluntari 1–2 (0–0),
Buziásfürdői Phoenix (3. ligás)–Chindia Târgovişte (2. ligás) 0–3 (0–2),
Dévai CSM (3. ligás)–Gloria Buzău (2. ligás) 0–2 (0–1),
Bukaresti Metaloglobus (2. ligás)–Bukaresti Dinamo 1–2 (0–0).
Szerdán
Nagyváradi FC Bihor (3. ligás)–FC Argeş Piteşti (2. ligás) 1–0
CS Mioveni (2. ligás)–FC Botoşani 0–2
Pécskai Progresul (3. ligás)–Viitorul Şimian (3. ligás) 4–1
CSM Alexandria (2. ligás)–Concordia Chiajna (2. ligás) 1–0
Dési Unirea (2. ligás)–Bukaresti Steaua (2. ligás) 0–1
Viitorul Ianca (3. ligás)–CS Tunari (2. ligás) 0–5
Csütörtökön
17 órától Ceahlăul Piatra Neamţ (2. ligás)–Kolozsvári U
17.30 órától Zilahi CSM (3. ligás)–Jászvásári Poli
17.30 órától Unirea Slobozia (2. ligás)–Nagyszebeni FC Hermannstadt
20 órától Újszentesi SK (2. ligás)–Aradi UT
A 16 párharc továbbjutója csatlakozik ahhoz a nyolc csapathoz, amely már tagja a csoportkör 24-es mezőnyének. A nyolc erőnyerő együttes a következő: Petrolul Ploiești, U Craiova 1948 SA, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Bukaresti Rapid, Craiovai U, Kolozsvári CFR, FCSB és Konstancai Farul.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!