Vajdahunyad ismét bevehetetlen volt, a bajnokság maradt az FK Csíkszeredának (videóval)

Zátyi Tibor 2023. augusztus 30., 19:48 utolsó módosítás: 2023. augusztus 30., 20:54

Gyakorlatilag egy félidőnyi előnyt és három gólos fórt adományozott házigazdájának, a Vajdahunyadi Corvinulnak az FK Csíkszereda a labdarúgó Román Kupa playoffkörében. A fiúk a második félidőben nem tudták ledolgozni tetemes hátrányukat, így kiestek.

A bajnokihoz hasonlóan a Román Kupában is legyőzte a Vajdahunyadi Corvinul az FK Csíkszeredát Fotó: Vajdahunyadi Corvinul

A Román Kupa csoportköre volt a tét szerdán délután Vajdahunyadon. A két csapat jól ismerhette egymást, hiszen tíz nappal korábban a 2. Ligában megmérkőztek a Michael Klein Stadionban, akkor a Corvinul 2–0-ra nyert.

Nagyon rosszul indult az FK számára az első félidő, melyben szinte végig alárendelt szerepet játszott, a hatodik percben már kétgólos hátrányban volt: előbb Karácsony kiöklözött labdáját lőtte közel 30 méterről kapásból a léc alá Hrezdac, majd a sorozatos védelmi hibákat kihasználva Coman a hatos vonaláról sarokkal továbbította a labdát a kapuba.

Az FK játéka teljesen szét volt esve, nem volt kaput eltaláló lövése, a Corvinul pedig egymás után dolgozta és hagyta ki a helyzeteit, egészen a 24. percig: ekkor egy csíki szögletből lendültek a hazai játékosok ellentámadásba, a csíki tizenhatosban Pintér szabálytalankodott, Manolache pedig értékesítette a tizenegyest.

A vendégek nem találták az utat a hazai kapuhoz – amelyet a 17 éve Darius Roman védett –, sokat veszekedtek a pályán, a hajrá előtt pedig Karácsony bravúrjára volt szükség, hogy ne dőljön el a továbbjutás, amikor Neacșa szabadrúgását követően a bal felső sarokból szedte ki a labdát.

Nem lehetett könnyű dolga Ilyés Róbert vezetőedzőnek a szünetben, hiszen szinte lehetetlen helyzetbe került csapata, az öltözői beszéd és a hármas csere viszont rögtön meghozta gyümölcsét, hiszen még az első percben Gál-Andrezly jobboldali beadását Jelena fejelte a hálóba (3–1). A Corvinul viszont nagyon könnyedén visszaállította háromgólos előnyét, az 50. percben Pârvulescu lapos lövését még védte Karácsony, ám nem sokkal később a csíki védelem nem tudott tisztázni, a belőtt labdát Lupu közelről a hálóba továbbította.

Karácsonynak a folytatásban is volt dolga , neki is köszönhető, hogy az FK nem szenvedett kiütéses vereséget. Az utolsó 20 percre beállt Babati Benjamin is, a csíkiak új szerzeménye a hétvégén már bemutatkozott a másodosztályban. A hajrában előbb Mitran ötre növelhette volna a Corvinul góljainak számát, ám elsiette az ellentámadást és távolról mellé lőtt, majd a hosszabbításban Jebari szabadrúgásból szépített (4–2).

A második csíki gólt követően már nem volt esély további zárkózásra, a játékvezető lefújta a mérkőzést, a Corvinul jutott a csoportkörbe, míg az FK Csíkszereda – akárcsak tavaly, amikor a rájátszásban a CSM Alexandria ejtette ki büntetőlövéseket követően – a playoffkörben búcsúzik.

A csíkiak számára maradt a bajnokság, a 2. Liga 5. fordulójában, szombaton 11 órától a 15. helyezett Viitorul Tg. Jiu vendége lesz.

Labdarúgó Román Kupa, playoffkör:
Vajdahunyadi Corvinul–FK Csíkszereda 4–2 (3–0)
gólszerzők Hrezdac (2.), Coman (7.), Manolache (24., 11-esből), Lupu (50.), illetve Jelena (46.), Jebari (90+2.)
Corvinul: Roman – Iacob, Pop, Manolache, Velisar, Neacșa, Hrezdac, Bradu, Pîrvulescu, Coman, Lupu. Vezetőedző: Florin Maxim.
FK Csíkszereda: Karácsony – Szabó (Vita, 46.), Berkeczi, Apró, Göndör (Leczki, 46.), Pintér (Jebari, 46.), Veres, Nagy, Gál-Andrezly (Babati, 72.), Jelena, Magyari (Makrai, 63.). Vezetőedző: Ilyés Róbert.