A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) februárban közleményben szólította meg azon csapatokat, amelyek a pandémia alatt nem vettek részt a bajnokságban, hogy az utolsó lehetőségük, hogy benevezzenek a most induló 5. Liga küzdelmeibe, egyben ez volt az utolsó lépés is, hogy ne veszítsék el tagságukat. A jelentkezés lrzárult, az egyesület hivatalos honlapján közzétett információk alapján tizenhárom klub jelezte hivatalosan is, hogy ott lesz az új kiírásban.
Közülük mindössze egy csíkszéki, a Csíkszentkirályi Borsáros, a többi mind udvarhelyszéki: Korondi Ifjúság, Oklándi Rika, Homoródszentpáli Radicza, Kobátfalvi Nyikó, Parajdi SK, Bögözi SE, Etédi Testvériség, Máréfalvi Medvenyelv, Farcádi SE, Felsőboldogfalvi SE, Varsági Küküllő Forrása és Zeteváraljai SK.
„A versenykiírással kapcsolatosan az a döntés született, hogy a mezőny egy odavágót játszik, ez tizenhárom fordulót jelent. A sorsolást online tartjuk március 14-én. A bajnokság végén az első két helyezett jogot szerez, hogy a soron következő idényben a 4. Ligában szerepeljen” – mondta el megkeresésünkre Tamás Zoltán, a HMLE elnöke.
Hozzátette, a szerdán meghozott döntés szerint azok az együttesek,
amelyek most távol maradtak, elveszítik tagságukat, nekik majd újra kell csatlakozniuk a HMLE-hez, amikor indulnának valamelyik kiírásban.
Így jelenleg 43 klub tartotta meg tagságát az egyesületnél.
Ami a Hargita megyei bajnokságot, a 4. Ligát illeti, itt a csapatvezetők kérésére – főképp a pályák rossz állapotára hivatkozva – két héttel eltolták a tavaszi rajt kezdetét, így március 12. helyett 26-án indult útjára a labda. Az 5. Ligában is ekkor lesz az első forduló. A hivatalos meccsnapok a szombat és a vasárnap.
A 4. Liga győztesét június 11-éig kell lejelentenie a HMLE-nek. Egy héttel ezelőtt a Román Labdarúgó-szövetség megtartotta a 3. Liga selejtezőinek a sorsolását, itt kiderült,
hogy a Hargita megyét képviselő együttes a Maros megyei bajnokkal játssza június 18-án és 25-én az oda-visszavágót, a győztes pedig feljut a harmadosztályba.
A Román Kupa második fordulójának mérkőzéseivel hétvégén elkezdődik a Maros megyei tavaszi labdarúgószezon. Nyolc párharcban dől el a továbbjutás, hat találkozót szombaton játszanak le, a hátramaradt két összecsapást pedig a következő hétvégén rendezik.
Labdarúgó Román Kupa, Maros megyei szakasz, 2. forduló: szombaton 11 órától Dános–Erdőszentgyörgy, Mezőszengyel–Radnót, Mezőrücs–Marosvásárhelyi Academica Transilvania, Ákosfalva–Kerelő, Búzásbesenyő–Marosvásárhelyi SE és Marosvásárhelyi ASA–Marosvásárhelyi Atletic; március 12-én 11 órától Gernyeszeg–Marosoroszfalu és Küküllődombó–Marosludas.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!