Román Kupa: büntetőkkel jutott tovább a Golimpiákosz

Dobos László 2022. május 15., 14:04

Lejátszották a negyeddöntős mérkőzéseket a jövő évi Román Kupa Hargita megyei szakaszában, ahol a legjobb négy közé Gyergyószentmiklós, Homoródalmás és Székelykeresztúr csapata, illetve a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz jutott be.

A Gyergyói VSK a megyei bajnoki cím után a kupában is diadalmaskodna Fotó: Erdély Bálint Előd

A legszorosabb mérkőzést a Golimpiákosz vívta, a rendes játékidőt és a hosszabbítás követőn 3–3 volt az állás Farkaslaka ellen, a büntetőpárbajt követően pedig az udvarhelyi gárda győzött. Székelykeresztúr és Homoródalmás is 4–2-es sikerrel lépett az elődöntőbe, míg a legsimább győzelmet a megyei bajnok Gyergyószentmiklósi VSK aratta, nyolc góllal nyert a Gyergyószárhegyi Bástya vendégeként.