Régiók Kupája: Hargita megye kikapott a brassóiaktól

Gergely Imre 2022. március 30., 20:30 utolsó módosítás: 2022. március 31., 11:22

Hargita megye válogatottja Brassó megye csapatával játszott szerdán délután a labdarúgó Régiók Kupájában. A néhány kivételtől eltekintve a Gyergyószentmiklósi Jövő csapatán alapuló együttes 2–1-es vereséget szenvedett.

A Hargita megyei válogatott többségében a Gyergyói Jövő játékosaiból állt, a Székelyudvarhelyi Golimpiákosztól és a Farkaslaki SE-től érkezett még erősítés Fotó: Gergely Imre

A Gyergyószentmiklóson rendezett mérkőzésen korán vezetést szerzett a lilában játszó vendégcsapat, amit még a szünet előtt kiegyenlített Czimbalmos Zalán, aki egy hosszú indítással megindulva a védőjét és a kapust is becsapva lőtt a hosszú sarokba.

A mérkőzés végig kiegyenlített volt, kevés gólhelyzettel, és nem látszott, hogy így miként tudna bármelyik fél a másik fölé kerekedni.

Fotó: Gergely Imre

Azonban a második félidőben egy előrevágott labdával a kifutó kapustól is megszabadulva az egyik brassói játékos belőtte a győzelmet hozó találatot.

Amint a Hargita megyeieket irányító Andrei Țepeș érdeklődésünkre válaszolva elmondta, számos, a megyében focizó játékost hívtak még a mérkőzésre, de csak a Székelyudvarhelyi Golimpiákosztól és Farkaslakáról érkezett erősítés.

Egyetlen cserével kellett végigjátszaniuk a találkozót.

A Régiók Kupájába (ahol a versenyszabályzat szerint az élvonalat vagy 2. ligát megjárt játékosok nem szerepelhetnek) idén hat megye nevezett be, Hargita megyét Brassóval és Vaslui-jal sorsolták össze. A csoportelső jut tovább, erre Hargita megyének már nincs esélye.

Ősszel Vaslui megye ellen 3–0-ra, Brassó megye ellen pedig 2–0-ra vesztettek a hargitaiak.