A piros-feketék vezetőedzője, Demény Norbert megerősítette, hogy a mérkőzésen nem számíthatnak Gergely Botond játékéra, aki az U19-es román válogatott egyik alapembere volt az Eb-selejtezők során. Egyelőre kérdéses Omar El-Sawy szereplése is, aki az U18-as nemzeti csapatot erősíti.
A fiatal játékost a legjobbnak választották a Román Kupa döntőjében, valamint az Elit Liga fináléjában is, hatalmas erősítés volna a csíkiaknak, amennyiben hadra fogható lenne.
A két csapat amúgy nagyon jól ismeri egymást, legutóbb a múlt héten csaptak össze, az Elit Liga fináléjában az FK 3–0-ra nyert.
A csíkiak péntek reggel indultak a találkozó helyszínére, a finálét szombaton 13 órától rendezik Râmnicu Vâlceán, és élőben közvetíti az FRF TV.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!