Kapufák és kihagyott tizenegyesek – búcsúzott az SZFC a kupától

Zátyi Tibor 2021. szeptember 07., 21:27

Nagyon megnehezítette a jóval nagyobb játékerőt képviselő FC Hermannstadt együttesének a dolgát a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó Román Kupa 4. fordulójában, a kedd délutáni párharc büntetőpárbajba torkollt, amit a 2. ligás együttes nyert meg.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A mintegy kétszáz néző előtt elhangzó kezdő sípszót követően átvette a mérkőzés irányítását a nagyszebeni gárda, az SZFC pedig főleg a védekezéssel volt elfoglalva, ám ellentámadásaiban is volt veszély, igaz, az első 45 percben nem sikerült lövésig eljutniuk a fiúknak.

Gólhelyzeteket az FC Hermannstadt dolgozott ki, ám Bodea, az SZFC kapusa magabiztosan hárította ezeket.

Jóval kiegyensúlyozottabb játékot hozott a második 45 perc, amelyben mindkét fél több gólhelyzetet kidolgozott, de egyiket sem tudta értékesíteni. A 72. percben a szebeni Năstăsie egyedül maradt a 16-oson belül az hazai kapussal szemben, de mintegy 10 méterről mellé lőtt.

A legnagyobb udvarhelyi helyzet a 83. percben maradt ki:

előbb Simó lövése a kapufát találta el, majd ismét hozzá pattant vissza a labda, szabálytalanul szerelték, így a játékvezető büntetőt ítélt. A Mateiciuc által elvégzett tizenegyest kivédte Muțiu, akárcsak az SZFC támadójának ismétlését is.

Következett a 2x15 perces hosszabbítás, amelynek legnagyobb gólhelyzetét az SZFC csatára Mateiciuc hagyta ki, a 117. percben elrobogott a jobb szélen,

erős lövésébe Muțiu beleért, így a labda a kapufán csattant.

A büntetőpárbajban a vendégek bizonyultak jobbnak (a hazaiaktól Vasile fölé rúgta, míg Barta és Mateiciuc lövését védte Muțiu, egyedül Bobea lőtte be a tizenegyest), ők jutottak a legjobb 32 közé.

Marius Măldărășanu, a Hermannstadt edzője mérkőzést követően elismerően nyilatkozott az udvarhelyi csapatról. „Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, és azt is, hogy Székelyudvarhelynek nagyon jó csapata van.

Csak gratulálni tudok nekik, hiszen nagyon magas szintű játékra voltak képesek.

Nálunk sok változás volt az FK Csíkszereda elleni bajnoki meccshez képest, bízom a fiúkban, így mindenkinek játéklehetőséget adtam. Nekünk is megvoltak a lehetőségeink, akár több góllal is nyerhettünk volna, ha berúgjuk a helyzeteinket az első félidőben. A meccset pedig el is veszíthettük volna a második félidőben vagy a hosszabbításban. A szerencse végül velünk volt a tizenegyeseknél” – összegzett Măldărășanu.

Az SZFC edzője, Mihai Ianc szerint kár a fiúk erőfeszítéséért, hiszen megérdemelték volna a győzelmet. „Csak gratulálni tudok nekik, ahogy játszottak, ahogy betartották az utasításokat. Kihagytunk egy tizenegyest, volt két kapufánk, és büntetőpárbajban maradtunk alul, így íródik a történelem. Nagyon erős csapattal találkoztunk, mindenben jobbak voltak, mint mi, de a nagy lehetőségek a mieink voltak. Szerdától már a Kézdivásárhely elleni mérkőzésre koncentrálunk” – mondta a szakember.

Labdarúgó Román Kupa, 4. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–Nagyszebeni FC Hermannstadt 1–3 – büntetőrúgások után (0–0, 0–0, 0–0, 0–0).
SZFC: Daniel Bodea – Baga István, Claudiu Merdariu, Berkeczi Attila, Barta Norbert, Adrian Vasile, Cătălin Savin (Tankó Előd, 80.), Ovidiu Covaciu (Mitra Szilárd, 65.), Botorok János (Ionuț Bobea, 57.), Mihai Petra (Simó Csongor, 80.), Darius Pop (Georgian Mateiciuc, 65.). Vezetőedző: Mihai Ianc.
Hermannstadt: Vlad Muțiu – Marian Chirițoiu (Cosmin Bucuroiu, a szünetben), Marius Antoche, Saeed Issah, Gheorghe Tomșa, Baba Alhassan (Mino Sota, 62.), Andrei Lungu, Lucian Buzan, Ionuț Năstăsie (Valentin Buhăcianu, 82.), Călin Popescu (Alexandru Oroian, 62.), Stjepan Plazonja (Silviu Balaure, a szünetben). Vezetőedző: Marius Măldărășanu.
•  Fotó: Erdély Bálint Előd