A koronavírus-járvány miatt 2020-ban elmaradt, tavaly csökkentett létszámú együttes vehetett részt, idén azonban újra az eredeti tervek szerint rendezik meg a vetélkedőt.
Az erdélyi és anyaországbeli csapatok részvételével zajló 6. Székely–magyar utánpótlás labdarúgótorna Csíkszeredában, az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán tartott ünnepélyes megnyitóval kezdődött el hétfőn délelőtt.
A vetélkedőt Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa közösen szervezi, házigazda a Székelyföld Labdarúgó Akadémia és az FK Csíkszereda. Az esemény fővédnöke Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke.
Nagy világversenyekhez hasonló megnyitóval, a csapatok ünnepélyes bevonulásával, a csíkszentsimoni fúvószenekar zenéjének kíséretében kezdődött el a nemzeti összetartozás idei focitornája, amelyen az ünnepi köszöntők végén elénekelték a magyar és a székely himnuszt.
A nyitóünnepségen elhangzott rövid, de tömör ünnepi beszédekben – Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, Borbély Lénárd, Csepel polgármestere, a torna ötletgazdája, Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője és Dusinszki Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia szakmai igazgatója – a torna fontosságát, üzenetét, a focimeccsek után szövődő barátságokat, élményeket emelték ki, hangsúlyozva,
hogy bár a jelenlegi országhatár két különböző oldaláról érkeztek a csapatok, a gyerekek ugyanazt a nyelvet beszélik, tudják ki volt Puskás, és ugyanúgy szurkoltak, örültek a magyar válogatott angoloknak lőtt minden góljánál.
„Merni kell nagyokat álmodni, és az elvégzett kemény munkának meglesz a gyümölcse. Példa erre a magyar válogatott, illetve a Székelyföld Labdarúgó Akadémia idei kiváló eredményei” – mondta Dusinszki.
A 6. Székely–magyar utánpótlás labdarúgótornán két korosztályban (U11 és U13) összesen 16 erdélyi és 8 anyaországi csapat vesz részt: FK Csíkszereda, Kovászna Utánpótlás Központ (a Kézdivásárhelyi SE és a Baróti VSC közös csapata), Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Szovátai Sportklub Egyesület, Csepel Utánpótlás Egyesület, Pestszentimrei SK, Gyergyószentmiklósi Jövő FC, Marosvásárhelyi SE, Székelyudvarhelyi FC, Transylvania Utánpótlás Központ (a Kolozsvári Dribli, a Nagyváradi AC, az FK Kraszna és az Érmihályfalvi Unirea közös együttesei), Nagykanizsai FC és Székesfehérvári Videoton FCF Baráti Kör Egyesület.
A torna két helyszínen zajlik: az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán (U11), illetve a Márton Áron Tehetséggondozó Központ műfüves pályáján (U13). A mérkőzések hétfőtől péntekig zajlanak, naponta 9 és 13 óra között. Mindkét korosztályban két hatos csoportot alakítottak ki, a körmérkőzéses torna végén a csoportok első két-két helyezettje játssza az elődöntőket, a zárónapon pedig a helyosztókra kerül sor. A csapatok 6+1-es felállításban játszanak, a pályaméretek 50x35, illetve 60x40 méter, a kapuk mérete 5x2 méter, a játékidő pedig 2x15, illetve 2x20 perc.
A mérkőzésekre a belépés ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!