Ez rövid volt, kiesett a kupából a Sepsi OSK

Zátyi Tibor 2020. november 28., 13:13

A Román Kupa tizenhatoddöntőjében búcsúzott az előző kiírás döntőse, a Sepsiszentgyörgyi Sespi OSK szombaton délben egy góllal kikapott a Turris Oltul Turnu Măgurele otthonában.

A folytatásban csak a bajnokságban bizonyíthat a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

A másodosztály 12. helyezettjéhez látogatott az élmezőny 4. pozíciójában található együttes, ám a két csapat közti osztálybeli különbség ritkán látszott meg a pályán.

Habár az első félidőben több lehetősége volt a Niczuly – Dimitrov, Mitrea, Dumitrescu, Ștefănescu, Purece, Vașvari, Fülöp I., Achahbar, Aganovic, Safranco kezdővel felálló Sepsinek, a próbálkozások pontatlanok voltak, a lövések rendre elkerülték a Turris kapuját.

A játékrész végén bátrabban kezdett focizni a házigazda Turris, ennek szinte meg is lett az eredménye, hiszen egy helyzetüknél Ștefănescunak kellett a gólvonalról mentenie.

A második játékrészben is a Sepsi uralta a játékot és támadott többet, gólt viszont a nagyszerűen védekező hazaiak szereztek, az 58. percben Blănaru ugorhatott fel két Sepsi-védő, Dimitrov és Mitrea között és fejelt hat méterről Niczuly kapujába. Nem sokkal később, a 62. percben még nehezebb helyzetbe került a Sepsi, a gólhátrány után emberhátrányba is került, Annas Achahbar szimulálásért megkapta a mérkőzésen a második sárga lapját, így idő előtt kellett elhagynia a pályát.

Leo Grozavu, a háromszékiek edzője kettős cserével próbálta felrázni csapata támadójátékát, érkezett Golofca Safranko helyett, míg Purece helyét Petrilă vette át, ám ez komolyabb helyzetekhez nem vezetett.

A Turris játékosai pedig egyre többet húzták az időt, egy adott pillanatban hosszú másodperceken keresztül három labdarúgója feküdt a földön és várta az orvosi segítséget.

A Sepsi viszont hajszolta az egyenlítést, a feltolt támadás miatt pedig nagy űr keletkezett a védelemben, a hosszabbítás elején Haita ugrott ki a védők gyűrűjéből, ám közeli lövését védte Niczuly. A vendégek Golofca fejesénél álltak a legközelebb az egyenlítéshez, ám a bólintás nem okozott gondot a kapusnak.

Az öt perc hosszabbítás során időhúzásért még két sárga lapot kiosztott Popa Cătălin játékvezető, az eredmény viszont nem változott,

meglepetésre a 2. ligás Turris jutott a nyolcaddöntőbe, az előző kiírásban a fináléba jutott háromszékiek pedig egy fordulót követően búcsúztak a kupától.