Szurkolótábora is volt Ilfov megyében a Székelyföld Labdarúgó Akadémia csapatának, az erdélyi együttest a helyszínre utazó Csíki Lokálpatrióták szurkolói csoport az elejétől a végéig buzdította.
Nem játszott alárendelten az FK Csíkszereda, enyhe mezőnyfölényében zajlott végig a mérkőzés, azonban a 16-os környékéről, balról, jobbról vagy középről kiharcolt szabadrúgások egyikéből sem tudtak igazi veszélyt jelenteni a Steaua kapujára. A túloldalon a Steaua a 16. percben egy bal oldali gyors támadás végén közelről Andrei Cristea révén volt először eredményes (1–0).
A 66. percben a Steaua ellentámadásánál Ștefan Bold eltalálta a kapufát, majd a visszapattanót a csíki védőktől nem zavartatva ugyanő közelről a hálóba lőtte (2–0). A végeredményt a Robert Radu állította be a 76. percben, amikor a 16-os környékéről védhetetlenül a jobb alsóba helyezte a labdát (3–0).
A csíkiak legnagyobb helyzetét Balogh Szilárd hagyta ki a 21. percben, amikor kapura tartó lövését nagy bravúrral védte a Steaua kapusa. Az FK-nak a mérkőzés végén még volt egy kapufára pattanó beívelése, de igazi nagy gólhelyzete már nem.
A Székelyföld Labdarúgó Akadémiának a 2022–2023-as szezonban az U17-es csapat kupadöntőbe jutása volt a legjobb eredménye.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!