Négy meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatot szakított meg az U17-es csapat az Aradi UTA ellen, a magabiztos sikernek köszönhetően felzárkózott az élmezőnybe. A címvédő U19-esek nehezebben verték 2–1-re az UTA-t, az élbolyból várja a folytatást.
Pikáns meccset játszott Jászvásáron a székelyföldi U16-os együttes. A csíkiak által két góllal megnyert találkozót egy nagyon rossz minőségű műgyepes pályán rendezték,
a meccs végén pedig a vendégek nem tudtak lemosakodni, mert az öltözőt ismeretlenek paprikaspray-vel telefújták.
A következőfordulóban (október 16.) az FK U17-es és U19-es csapata Temesváron, a LPS Banatul otthonában vendégszerepel, az U16-osok pedig a Jászvásári Poli gárdáját fogadják.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!