Dobogós helyeken vakációznak az FK ificsapatai

Dobos László 2020. november 30., 10:38 utolsó módosítás: 2020. november 30., 10:52

Tíz forduló után téli szünet következik a labdarúgó Elit Liga alapszakaszában, az FK Csíkszereda korosztályos csapatai az első-, illetve a második helyről várják a tavaszi folytatást.

Van ok az örömre, az élről várja a folytatást az FK U19-es csapata Fotó: Pinti Attila

Az utolsó őszi fordulóban az FK Csíkszereda Olténiában vendégszerepelt, hétvégén a Știința Craiova otthonában lépett pályára, ahol mindkét székelyföldi csapat győzni tudott.

A Demény Norbert és Zöld Péter által felkészített U19-esek gólfesztivált tartottak, a második félidőben öt gólt rúgva győzte 7–1-re, míg Bajkó Barna és Bokor Zoltán edzők csapata, az U17-esek hárommal nyertek.

Eredmények, Nyugati csoport, alapszakasz, 10. forduló.
U19-es korosztály: Știința Craiova–FK Csíkszereda 1–7 (1–2),
az FK gólszerzői: Finna 2, Vereguț, Csala, Szabó, Szakács, Szász.
A csoport élmezőnyében: 1. FK Csíkszereda 27 pont, 2. Medgyesi Gaz Metan 20, 3. Kolozsvári U 19.

U17-es korosztály: Știința Craiova–FK Csíkszereda 1–4 (1–1),

az FK gólszerzői: Muscă 2, Bíró és egy öngól.
A csoport élmezőnyében: 1. UTA 27 pont, 2. FK Csíkszereda 24, 3. U Craiova 23.

A szintén 12 csapatos Keleti csoportban mindkét korosztályban a Viitorul Ovidiu csapat áll az élen. Itt szerepel a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a háromszékiek U19-es csapata a 10., az U17-es pedig a 7. helyről várja a márciusi folytatást.

Az alapszakaszt a tervek szerint rájátszás követi.