Az FK Csíkszereda 3. ligás ellenfelet kapott a Román Kupában

Székely Sport 2022. szeptember 16., 12:56 utolsó módosítás: 2022. szeptember 16., 12:58

Pénteken délben a Román Labdarúgó-szövetség székházában kisorsolták a Román Kupa playoffkörének párosításait. Harminckét csapat, köztük az FK Csíkszereda várt ellenfélre.

A csíkiak ismét idegenben kell kiharcolják a továbbjutást Fotó: Pinti Attila

Az új formátumú Román Kupa playoff körébe 24 csapat érkezett a 3. fordulóból, illetve csatlakozott az élvonalból 8 együttes (alsóházi rájátszás 3–6. helyén végzettek, valamint az osztályozón győztes és az élvonalba feljutott együttesek).

Az FK Csíkszereda sima győzelemmel jutott tovább a harmadik körből, csütörtökön 4–0-ra nyert a Bákói Aerostar otthonában.

A csíki piros-feketéknek szerencséjük volt, ismét 3. ligás ellenfelet kaptak, a 6-os csoport éllovasát, a CSM Alexandriát. A Teleorman megyeiek két győzelemmel és egy döntetlennel állnak szériájuk élén, a kupameccsen házigazdák lesznek.

A Román Kupa rájátszásának mérkőzéseit szeptember 28-án, 16 óra 30 perctől rendezik, kivéve azokat a meccseket, amelyeket közvetíti a tévé, azok menetrendjét később határozzák meg és közlik az FRF honlapján.