Az FK hivatalos honlapján megjelent beszámoló szerint Demény Norbert tanítványai már az első perc végén előnybe kerültek, Csala szögletét követően Vereguț bólintott a hálóba (0–1). Főleg a középpályán zajlott a játék, mindkét csapat védelme stabil lábakon állt, így a kapuk ritkán forogtak veszélyben.
A félidő végén volt még egy nagy helyzete a csíki fiúknak, Csala újabb szögletére Gergely érkezett jó ütemben, ám a hosszú sarok mellé fejelt.
A kiegyenlített csata a szünet után is folytatódott, a 60. percben pedig az FK megduplázta előnyét: a bal szélen felfutott Hadnagy hozta ziccerbe Birót, aki magabiztosan lőtte ki a jobb alsót (0–2). Az FCSB átvette a kezdeményezést, míg Demény Norbert vezetőedző cserékkel próbálta frissíteni csapatát. A hazai nyomás a rendes játékidő utolsó percében góllá érett, Muşi büntetőből volt eredményes (1–2).
A győzelemmel az FK U19-es együttese nagy lépést tett a kupadöntő felé, a visszavágót május 4-én rendezik Csíkszeredában.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!