Egy szabadrúgás kellett az FK Csíkszereda győzelméhez

Horváth Bálint Ottó 2024. október 20., 13:38 utolsó módosítás: 2024. október 20., 13:43

Megszenvedett a három pontért a Nagyváradi Bihar FC otthonában az éllovas FK Csíkszereda, amely egy szabadrúgásgólnak köszönhetően szerezte meg a győzelmet a labdarúgó 2. Liga 10. fordulójában.

Megerősítették az első helyüket a ranglistán Fotó: Pinti Attila

A vasárnap délelőtti találkozó első bő negyedórája eseménytelenül telt el, a támadások mindkét oldalon hamar elakadtak. Az első lehetőségekre húsz percet kellett várni, az FK házi gólkirálya, Dolny kétszer is próbálkozott, de lövéseit blokkolták a hazai védők.

Ezután többet kezdeményezett a csíkszeredai együttes, a szünet előtt újra a szlovák támadó került lövőhelyzetbe, de gyengére sikeredett a befejezése.

Térfélcserét követően valamivel izgalmasabbá vált a játék, veszélyesebb támadásokat vezettek a csapatok.

Előbb a nagyváradiak is eljutottak egy blokkolt lövésig, majd bedobás után Palmeș elé került a labda, de csúnyán fölé lőtt.

A 70. percben a tizenhatos jobb oldali sarkának közelében szabadrúgáshoz jutott az FK Csíkszereda, ezt a csereként beállt Babati Benjámin végezte el.

A rövid sarokba tartó lövését a hazai kapus megfogta ugyan, de a gólvonalon túlról húzta vissza a labdát, a partjelző emelte a zászlaját, így megadták a találatot.

Babati Benjámin szerezte a győztes gólt •  Fotó: Pinti Attila
Babati Benjámin szerezte a győztes gólt Fotó: Pinti Attila

Ezután egyből támadásba lendült a Bihar FC, azonban komoly helyzetet nem tudott kialakítani, míg a túloldalon a csíkiaknak voltak lehetőségeik Ceara és Babati révén, ezek kihasználatlanul maradtak.

Aztán a hosszabbításban két szabadrúgásból megvolt az esélyük az egyenlítésre a hazaiaknak, előbb mellé lőttek, majd Simon Máté magabiztosan védett.

Az FK Csíkszereda megőrizte minimális előnyét, és győzelmével megerősítette az első helyét a ranglistán.