A címvédő piros-feketék június 6–8. között a kolozsvári Iuliu Hațieganu sportközpontban küzdenek meg a bajnoki aranyért. A döntőbe jutás nem mindennapi lebonyolítási rendszer után vált biztossá: a szezon során hat alapszakaszcsoport alakult ki, ezek első helyezettjei selejtezőt vívtak a második helyezettekkel. Az FK Csíkszereda a Bákói FC csapatát fogadta, és magabiztos, 10–2-es győzelemmel harcolta ki a továbbjutást.
A fennmaradó hat csapat közül sorsolással kettő – a Konstancai Farul és a Bukaresti Rapid – automatikusan az elődöntőbe került. A többiek – a Kolozsvári U, a Temesvári Poli, az FK Csíkszereda és a Farul – még egy meccset kell játsszanak a négy közé jutásért.
Bereczki Emőke tanítványai pénteken lépnek pályára a Temesvári Poli ellen. A tét az elődöntő, ahol a Farul várja a győztest.
Amennyiben az FK győz, pünkösdvasárnap 12.30-tól a fináléban szerepelhet, vereség esetén a bronzéremért léphet pályára ugyanaznap 10.30-tól. A nyitónapon vereséget szenvedő csapatok számára a torna véget ér.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Felerősödtek a magyarellenes hangok az ukrán médiában a hétvégén, miután a miniszterelnök szombaton kijelentette: amíg Ukrajna azt követeli Brüsszeltől, hogy válassza le az országot az olcsó orosz energiáról, addig Ukrajna Magyarország ellensége.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!